Çamaş 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çamaş sonuçlarında Evet %67,6 ile birinci, Hayır %32,4 ile ikinci; fark 35,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 16,4 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 21'inde Evet önde. Evet en güçlü Sakargeriş Mahallesi (%83,3); Hayır en güçlü Çavuşbaşı Mahallesi (%56,3). Katılım %82,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamaş 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çamaş, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çamaş | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.673 | %67,6 | %61,9 | %51,2 | +16,4 |
| Hayır | 1.760 | %32,4 | %38,1 | %48,8 | −16,4 |
Çamaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 6.737 | 5.550 | %82,4 | 5.433 | 117 |
Çamaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %87,8 | 254 |
| Akpınar Mahallesi | Evet | %74,0 | %26,0 | %79,7 | 251 |
| Budak Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %85,5 | 289 |
| Burhan Güneyi Mahallesi | Hayır | %43,9 | %56,1 | %86,5 | 96 |
| Çavuşbaşı Mahallesi | Hayır | %43,7 | %56,3 | %79,6 | 289 |
| Danışman Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %84,2 | 405 |
| Edirli Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %90,2 | 163 |
| Giden Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %77,9 | 267 |
| Gümüşlü Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %92,1 | 114 |
| Hisarbey Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %84,1 | 315 |
| Kemal Paşa Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %85,3 | 373 |
| Kestaneyokuşu Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %80,0 | 285 |
| Kocaman Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %86,1 | 245 |
| Örmeli Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %86,2 | 484 |
| Sakargeriş Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %79,3 | 730 |
| Sarıyakup Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %77,5 | 546 |
| Söken Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %84,1 | 214 |
| Sucuali Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %83,9 | 168 |
| Taşoluk Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %79,4 | 681 |
| Tepeli Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %85,6 | 118 |
| Uzunali Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %80,9 | 272 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %77,9 | 131 |
| Yeşilvadi Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %85,1 | 47 |
İlgili sonuçlar