Çatalpınar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çatalpınar sonuçlarında Evet %87,5 ile birinci, Hayır %12,5 ile ikinci; fark 75,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 36,3 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Güneyce Mahallesi (%97,5); Hayır en güçlü Akkaya Mahallesi (%65,3). Katılım %84,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalpınar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çatalpınar, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çatalpınar | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.153 | %87,5 | %61,9 | %51,2 | +36,3 |
| Hayır | 1.022 | %12,5 | %38,1 | %48,8 | −36,3 |
Çatalpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 9.823 | 8.294 | %84,4 | 8.175 | 119 |
Çatalpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Mahallesi | Hayır | %34,7 | %65,3 | %79,0 | 319 |
| Dere Mahallesi | Evet | %90,8 | %9,2 | %89,1 | 248 |
| Elmaköy Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %87,0 | 322 |
| Göller Mahallesi | Evet | %83,7 | %16,3 | %77,5 | 1.350 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %86,7 | 422 |
| Güney Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %87,6 | 225 |
| Güneyce Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %86,8 | 281 |
| Haşal Mahallesi | Evet | %85,6 | %14,4 | %82,4 | 187 |
| Hatipler Mahallesi | Evet | %87,4 | %12,6 | %92,7 | 137 |
| İncirli Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %92,5 | 200 |
| Karahamza Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %90,2 | 614 |
| Karahasan Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %89,6 | 327 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %81,7 | 311 |
| Kayatepe Mahallesi | Evet | %96,1 | %3,9 | %82,3 | 474 |
| Keçili Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %86,1 | 577 |
| Kıran Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %87,9 | 618 |
| Madenköy Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %78,9 | 227 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %88,4 | 1.008 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %82,6 | 639 |
| Sayacatürk Mahallesi | Evet | %93,2 | %6,8 | %78,0 | 649 |
| Şirinköy Mahallesi | Evet | %68,5 | %31,5 | %83,1 | 356 |
| Terimli Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %89,1 | 147 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %86,5 | 185 |
İlgili sonuçlar