Çaybaşı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çaybaşı sonuçlarında Evet %82,9 ile birinci, Hayır %17,1 ile ikinci; fark 65,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 31,7 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Göksu Mahallesi (%95,3); Hayır en güçlü Çınar Mahallesi (%36,9). Katılım %83,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çaybaşı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çaybaşı, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çaybaşı | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.420 | %82,9 | %61,9 | %51,2 | +31,7 |
| Hayır | 1.324 | %17,1 | %38,1 | %48,8 | −31,7 |
Çaybaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 40 | 9.580 | 7.951 | %83,0 | 7.744 | 207 |
Çaybaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaba Mahallesi | Evet | %83,6 | %16,4 | %78,3 | 424 |
| Aşıklı Çakıllı Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %76,6 | 710 |
| Boras Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %91,7 | 84 |
| Cemallı Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %88,8 | 134 |
| Cevizliyatak Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %83,9 | 403 |
| Çağlayan Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %83,1 | 148 |
| Çandır Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %87,6 | 137 |
| Çay Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %86,8 | 250 |
| Çayır Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %86,8 | 258 |
| Çınar Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %80,9 | 999 |
| Eğribel Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %86,1 | 317 |
| Göksu Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %81,8 | 751 |
| Gürcek Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %79,0 | 100 |
| Hacıali Mahallesi | Evet | %74,4 | %25,6 | %90,0 | 190 |
| İçeribükü Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %81,8 | 159 |
| İlküvez Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %83,2 | 840 |
| Kapılı Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %82,0 | 790 |
| Kargalı Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %87,9 | 149 |
| Köklük Mahallesi | Evet | %87,8 | %12,2 | %83,8 | 802 |
| Kurudere Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %88,6 | 210 |
| Kuşlu Mahallesi | Evet | %85,9 | %14,1 | %88,8 | 89 |
| Mollalı Mahallesi | Evet | %90,7 | %9,3 | %82,2 | 578 |
| Namazlı Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %91,5 | 130 |
| Taşkesiği Mahallesi | Evet | %88,3 | %11,7 | %81,4 | 587 |
| Tekke Mahallesi | Evet | %67,0 | %33,0 | %85,8 | 219 |
| Yenicuma Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %87,7 | 122 |
İlgili sonuçlar