Erfelek 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Erfelek sonuçlarında Evet %56,1 ile birinci, Hayır %43,9 ile ikinci; fark 12,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 4,9 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 37'sinde Evet önde. Evet en güçlü Meydan Köyü (%88,5); Hayır en güçlü Akçaçam Köyü (%69,2). Katılım %82,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.111 | %56,1 | %57,7 | %51,2 | +4,9 |
| Hayır | 3.215 | %43,9 | %42,3 | %48,8 | −4,9 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 9.239 | 7.591 | %82,2 | 7.326 | 265 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %85,8 | 106 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | Evet | %61,3 | %38,7 | %92,6 | 68 |
| Akçaçam Köyü | Hayır | %30,8 | %69,2 | %86,4 | 184 |
| Akçasöğüt Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %82,0 | 100 |
| Avlağısökü Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %68,3 | 142 |
| Aydınlar Köyü | Evet | %50,6 | %49,4 | %74,5 | 106 |
| Balıfakı Köyü | Hayır | %39,7 | %60,3 | %82,1 | 335 |
| Başaran Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %85,8 | 211 |
| Çayırköy | Evet | %70,0 | %30,0 | %70,8 | 72 |
| Dağyeri Köyü | Hayır | %37,1 | %62,9 | %85,4 | 41 |
| Değirmencili Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %79,7 | 222 |
| Dereköy | Evet | %84,7 | %15,3 | %76,4 | 203 |
| Emirhalil Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %75,4 | 65 |
| Gökçebel Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %72,0 | 100 |
| Gümüşsuyu Köyü | Evet | %63,1 | %36,9 | %78,5 | 205 |
| Güven Köyü | Evet | %68,5 | %31,5 | %86,2 | 87 |
| Hacılar Köyü | Evet | %74,3 | %25,7 | %85,7 | 140 |
| Hamidiye Köyü | Hayır | %39,8 | %60,2 | %94,5 | 110 |
| Hasandere Köyü | Evet | %56,2 | %43,8 | %88,8 | 170 |
| Himmetoğlu Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %63,3 | 90 |
| Horzum Köyü | Evet | %65,1 | %34,9 | %86,0 | 129 |
| Hürremşah Köyü | Evet | %71,2 | %28,8 | %67,1 | 82 |
| İncirpınar Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %88,2 | 297 |
| İnesökü Köyü | Evet | %62,9 | %37,1 | %82,5 | 80 |
| Kaldırayak Köyü | Evet | %65,1 | %34,9 | %81,7 | 109 |
| Karacaköy | Hayır | %32,1 | %67,9 | %86,6 | 134 |
| Kazmasökü Köyü | Evet | %85,1 | %14,9 | %101,5 | 133 |
| Kınık Mahallesi | Hayır | %44,4 | %55,6 | %80,6 | 432 |
| Kızılcaelma Köyü | Hayır | %40,0 | %60,0 | %65,4 | 104 |
| Kızılcaot Köyü | Evet | %57,3 | %42,7 | %77,2 | 127 |
| Kirazlık Köyü | Evet | %57,9 | %42,1 | %83,4 | 217 |
| Kurcalı Köyü | Hayır | %31,7 | %68,3 | %88,8 | 170 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %43,6 | %56,4 | %81,3 | 2.087 |
| Mescitdüzü Köyü | Evet | %71,8 | %28,2 | %82,4 | 204 |
| Meydan Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %85,5 | 62 |
| Ormantepe Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %65,2 | 92 |
| Salavat Mahallesi | Hayır | %46,2 | %53,8 | %88,7 | 151 |
| Salı Köyü | Evet | %71,1 | %28,9 | %84,9 | 205 |
| Sarıboğa Köyü | Evet | %60,3 | %39,7 | %83,9 | 87 |
| Selbeyi Köyü | Evet | %67,4 | %32,6 | %89,3 | 197 |
| Soğucalı Köyü | Hayır | %36,0 | %64,0 | %83,4 | 163 |
| Sorgun Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %84,4 | 64 |
| Şerefiye Köyü | Evet | %53,9 | %46,1 | %83,3 | 228 |
| Tatlıca Köyü | Evet | %80,3 | %19,7 | %90,1 | 71 |
| Tekke Köyü | Evet | %64,1 | %35,9 | %84,4 | 263 |
| Tombul Köyü | Evet | %52,6 | %47,4 | %73,1 | 134 |
| Veysel Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %81,2 | 101 |
| Yeniçam Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %80,3 | 264 |
| Yeniköy | Evet | %69,9 | %30,1 | %88,4 | 95 |
İlgili sonuçlar