Artvin Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Artvin Merkez sonuçlarında Muharrem İnce %44,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %43,5 ile ikinci; fark 0,6 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,6) 13,5 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,4 (+3,1 puan). 43 mahalle ve köy arasından 23'ünde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Ballıüzüm Köyü (%87,2); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sakalar Köyü (%89,8). Katılım %88,1 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artvin Merkez 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Artvin Merkez, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Artvin Merkez | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 9.553 | %44,1 | %41,3 | %30,6 | +13,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.416 | %43,5 | %48,2 | %52,6 | −9,1 |
| Meral Akşener | 2.256 | %10,4 | %8,5 | %7,3 | +3,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 233 | %1,1 | %1,0 | %0,9 | +0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 143 | %0,7 | %0,8 | %8,4 | −7,7 |
| Doğu Perinçek | 59 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Artvin Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 111 | 25.192 | 22.184 | %88,1 | 21.660 | 524 |
Artvin Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllar Köyü | Muharrem İnce | %58,3 | %33,3 | %100,0 | 39 |
| Ahlat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %29,7 | %50,5 | %94,8 | 97 |
| Alabalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %49,1 | %95,0 | 120 |
| Aşağımaden Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,4 | %48,1 | %93,2 | 354 |
| Bağcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %8,1 | %82,4 | %96,2 | 79 |
| Bakırköy | Muharrem İnce | %70,4 | %23,9 | %101,4 | 72 |
| Balcıoğlu Mahallesi | Muharrem İnce | %50,5 | %37,8 | %88,9 | 865 |
| Ballıüzüm Köyü | Muharrem İnce | %87,2 | %10,3 | %92,9 | 42 |
| Beşağıl Köyü | Muharrem İnce | %57,5 | %35,1 | %93,6 | 188 |
| Çamlık Mahallesi | Muharrem İnce | %48,6 | %40,4 | %90,2 | 2.948 |
| Çarşı Mahallesi | Muharrem İnce | %50,7 | %37,1 | %87,4 | 5.342 |
| Çayağzı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,2 | %47,6 | %81,6 | 1.711 |
| Çimenli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %22,2 | %57,1 | %86,7 | 75 |
| Dere Mahallesi | Muharrem İnce | %49,5 | %38,0 | %88,6 | 2.590 |
| Derinköy | Muharrem İnce | %36,1 | %30,6 | %109,1 | 33 |
| Dikmenli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %37,8 | %61,0 | %96,5 | 86 |
| Dokuzoğul Köyü | Muharrem İnce | %63,4 | %23,2 | %92,5 | 93 |
| Erenler Köyü | Muharrem İnce | %72,8 | %22,0 | %90,0 | 201 |
| Fıstıklı Köyü | Muharrem İnce | %58,0 | %26,0 | %92,7 | 109 |
| Hamamlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,8 | %58,6 | %84,8 | 112 |
| Hızarlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,1 | %55,4 | %95,7 | 117 |
| Kalburlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 | %49,1 | %95,2 | 63 |
| Köseler Köyü | Muharrem İnce | %54,5 | %40,9 | %104,8 | 21 |
| Okumuşlar Köyü | Muharrem İnce | %55,6 | %44,4 | %112,5 | 16 |
| Ormanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,5 | %64,0 | %92,5 | 186 |
| Orta Mahallesi | Muharrem İnce | %45,3 | %42,1 | %84,9 | 3.001 |
| Ortaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %13,6 | %75,2 | %89,3 | 851 |
| Oruçlu Köyü | Muharrem İnce | %71,2 | %11,0 | %96,1 | 76 |
| Pırnallı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,9 | %73,3 | %89,3 | 121 |
| Sakalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %3,6 | %89,8 | %96,6 | 176 |
| Salkımlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,9 | %41,9 | %83,1 | 248 |
| Sarıbudak Köyü | Muharrem İnce | %44,3 | %41,2 | %95,1 | 103 |
| Seyitler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 | %47,4 | %80,4 | 1.373 |
| Sümbüllü Köyü | Muharrem İnce | %60,2 | %38,1 | %96,9 | 128 |
| Şehitlik Köyü | Muharrem İnce | %46,2 | %40,5 | %92,0 | 338 |
| Taşlıca Köyü | Muharrem İnce | %64,4 | %25,6 | %98,9 | 92 |
| Tütüncüler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %6,3 | %75,1 | %93,9 | 328 |
| Varlık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %17,4 | %62,9 | %97,2 | 181 |
| Vezirköy | Recep Tayyip Erdoğan | %31,1 | %34,8 | %95,9 | 147 |
| Yanıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %8,7 | %79,2 | %96,8 | 308 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %45,6 | %42,2 | %87,9 | 2.003 |
| Yukarımaden Köyü | Muharrem İnce | %63,6 | %25,5 | %95,3 | 128 |
| Zeytinlik Köyü | Muharrem İnce | %34,5 | %27,6 | %93,5 | 31 |
İlgili sonuçlar