Yusufeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Yusufeli sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %73,1 ile birinci, Muharrem İnce %17,4 ile ikinci; fark 55,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 20,7 puan üstünde. 68 mahalle ve köy arasından 65'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Balalan Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Özgüven Köyü (%51,5). Katılım %87,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yusufeli 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Yusufeli, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Yusufeli | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.530 | %73,1 | %48,2 | %52,4 | +20,7 |
| Muharrem İnce | 2.505 | %17,4 | %41,3 | %30,8 | −13,4 |
| Meral Akşener | 1.182 | %8,2 | %8,5 | %7,4 | +0,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 113 | %0,8 | %1,0 | %0,9 | −0,1 |
| Doğu Perinçek | 45 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 37 | %0,3 | %0,8 | %8,3 | −8,1 |
Yusufeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 17.157 | 14.974 | %87,3 | 14.412 | 562 |
Yusufeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahalt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 | %26,8 | %74,8 | 302 |
| Alanbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 | %26,1 | %83,9 | 360 |
| Altıparmak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 | %14,3 | %88,8 | 357 |
| Arpacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 | %12,1 | %95,7 | 115 |
| Avcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 | %4,2 | %90,1 | 81 |
| Bademkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %8,2 | %82,3 | 62 |
| Bahçeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 | %30,6 | %84,9 | 86 |
| Bakırtepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %7,6 | %88,1 | 101 |
| Balalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %96,4 | 84 |
| Balcılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 | %9,3 | %68,3 | 63 |
| Bıçakçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 | %10,7 | %91,9 | 394 |
| Bostancı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %10,7 | %87,6 | 362 |
| Boyalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 | %5,7 | %93,3 | 75 |
| Cevizlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %18,8 | %89,7 | 145 |
| Çağlıyan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 | %12,0 | %73,5 | 34 |
| Çamlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 | %11,7 | %89,9 | 89 |
| Çeltikdüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 | %11,9 | %71,7 | 251 |
| Çevreli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 | %15,8 | %87,6 | 631 |
| Çıralı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 | %16,5 | %80,0 | 125 |
| Dağeteği Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 | %0,0 | %98,8 | 81 |
| Darıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %6,6 | %91,8 | 184 |
| Demirdöven Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 | %5,5 | %92,4 | 79 |
| Demirkent Köyü | Muharrem İnce | %40,0 | %49,8 | %89,2 | 297 |
| Demirköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 | %9,1 | %91,3 | 115 |
| Dereiçi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 | %5,2 | %93,4 | 333 |
| Dokumacılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 | %6,7 | %90,2 | 287 |
| Erdemler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 | %7,6 | %100,0 | 66 |
| Erenköy | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 | %16,1 | %91,4 | 139 |
| Esendal Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 | %7,6 | %98,4 | 124 |
| Esenyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 | %16,7 | %86,2 | 217 |
| Gümüşözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %94,5 | 55 |
| Günyayla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 | %30,9 | %92,3 | 65 |
| Hasanağa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %28,6 | %102,1 | 141 |
| Havuzlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %15,4 | %68,3 | 41 |
| Irmakyanı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 | %7,6 | %77,3 | 141 |
| İnanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %44,4 | %105,9 | 17 |
| İşhan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 | %16,7 | %87,0 | 285 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %26,5 | %81,2 | 383 |
| Kılıçkaya Köyü | Muharrem İnce | %40,9 | %47,6 | %83,9 | 825 |
| Kınalıçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 | %3,8 | %91,6 | 356 |
| Kirazalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 | %9,5 | %92,5 | 147 |
| Kömürlü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %37,3 | %35,6 | %83,1 | 77 |
| Köprügören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %8,8 | %85,2 | 209 |
| Küplüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 | %19,1 | %83,1 | 136 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %20,8 | %85,3 | 4.816 |
| Meşecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %10,3 | %93,1 | 87 |
| Morkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 | %6,8 | %86,5 | 356 |
| Mutlugün Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 | %9,2 | %86,6 | 127 |
| Narlık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 | %41,9 | %94,4 | 72 |
| Ormandibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 | %25,2 | %96,7 | 121 |
| Öğdem Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %15,2 | %86,1 | 108 |
| Özgüven Köyü | Muharrem İnce | %44,1 | %51,5 | %93,4 | 76 |
| Pamukçular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 | %5,9 | %93,3 | 445 |
| Sebzeciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 | %36,6 | %107,9 | 38 |
| Serinsu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %13,3 | %106,7 | 15 |
| Sütlüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 | %2,0 | %100,0 | 51 |
| Tarakçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %19,0 | %93,6 | 47 |
| Taşkıran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 | %14,0 | %89,6 | 316 |
| Tekkale Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 | %8,7 | %87,7 | 568 |
| Yağcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 | %11,6 | %95,0 | 141 |
| Yamaçüstü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 | %2,2 | %93,5 | 247 |
| Yarbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 | %17,3 | %84,7 | 98 |
| Yaylalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 | %17,2 | %88,6 | 193 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 | %18,2 | %77,6 | 232 |
| Yokuşlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 | %11,4 | %93,0 | 86 |
| Yüksekoba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 | %1,4 | %94,7 | 76 |
| Yüncüler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %2,8 | %90,8 | 284 |
| Zeytincik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 | %5,6 | %92,5 | 40 |
İlgili sonuçlar