Mengen 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Mengen sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %60,5 ile birinci, Muharrem İnce %29,3 ile ikinci; fark 31,2 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 8,1 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 63'ünde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kayabaşı Köyü (%95,7); Muharrem İnce en güçlü Bölükören Köyü (%42,1). Katılım %85,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mengen 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Mengen, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Mengen | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.689 | %60,5 | %65,9 | %52,4 | +8,1 |
| Muharrem İnce | 2.752 | %29,3 | %23,3 | %30,8 | −1,5 |
| Meral Akşener | 779 | %8,3 | %8,5 | %7,4 | +0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 110 | %1,2 | %1,2 | %0,9 | +0,3 |
| Doğu Perinçek | 39 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 30 | %0,3 | %0,8 | %8,3 | −8,0 |
Mengen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 11.342 | 9.745 | %85,9 | 9.399 | 346 |
Mengen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %21,3 | %88,5 | 139 |
| Ağacalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %42,0 | %92,7 | 55 |
| Ağalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 | %16,2 | %87,1 | 116 |
| Akçakoca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 | %12,3 | %87,1 | 163 |
| Akören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 | %37,9 | %94,8 | 97 |
| Aktepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 | %24,6 | %94,4 | 71 |
| Alibeyler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 | %21,2 | %82,4 | 85 |
| Arak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %19,0 | %95,5 | 67 |
| Babahızır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 | %38,9 | %86,2 | 189 |
| Banaz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 | %13,0 | %90,4 | 52 |
| Başyellice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %17,9 | %80,3 | 147 |
| Beşler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 | %38,4 | %84,8 | 692 |
| Bölükören Köyü | Muharrem İnce | %26,3 | %42,1 | %90,5 | 42 |
| Bürnük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %36,0 | %92,7 | 96 |
| Çayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 | %10,7 | %89,8 | 147 |
| Çırdak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %22,6 | %81,8 | 66 |
| Çorakkadirler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 | %34,9 | %87,8 | 98 |
| Çorakmıtırlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 | %19,7 | %85,3 | 95 |
| Çubukköy | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %10,7 | %84,8 | 197 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 | %20,0 | %85,9 | 71 |
| Demirciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 | %28,9 | %86,4 | 132 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %18,8 | %90,7 | 75 |
| Düzağaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 | %10,7 | %89,0 | 173 |
| Düzköy | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %20,0 | %85,1 | 67 |
| Elemen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 | %24,1 | %96,4 | 84 |
| Emirler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %8,1 | %88,9 | 45 |
| Gökçesu-Adasal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 | %21,6 | %94,7 | 57 |
| Gökçesu-Atatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 | %29,6 | %88,6 | 630 |
| Gökçesu-Çakırlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 | %32,7 | %81,2 | 287 |
| Gökçesu-Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 | %30,0 | %86,4 | 617 |
| Gözecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 | %22,1 | %93,2 | 74 |
| Güneygökçesu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 | %34,4 | %91,4 | 35 |
| Hacıahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 | %23,5 | %93,8 | 144 |
| Hayranlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 | %35,2 | %85,1 | 87 |
| İlyaslar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 | %10,1 | %90,1 | 131 |
| Kadılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 | %27,7 | %89,6 | 96 |
| Kadısusuz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %26,2 | %89,9 | 69 |
| Karacalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 | %17,2 | %89,6 | 77 |
| Karaishak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 | %24,6 | %92,2 | 77 |
| Karakaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 | %39,0 | %93,5 | 46 |
| Karapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 | %41,7 | %88,1 | 746 |
| Karaşeyhler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 | %23,4 | %92,3 | 156 |
| Kavacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 | %18,1 | %85,7 | 112 |
| Kayabaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 | %2,9 | %94,7 | 76 |
| Kayabükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 | %14,3 | %72,1 | 43 |
| Kayışlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %30,5 | %77,5 | 111 |
| Kıyaslar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 | %22,4 | %85,5 | 152 |
| Konakköy | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 | %39,6 | %89,5 | 172 |
| Köprübaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 | %41,2 | %84,8 | 178 |
| Kuzgöl Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 | %24,2 | %92,5 | 106 |
| Küçükkuz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 | %20,7 | %84,3 | 70 |
| Mamatlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %12,0 | %80,7 | 109 |
| Nazırlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 | %28,8 | %88,9 | 81 |
| Pazarköy | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 | %24,2 | %84,8 | 453 |
| Rüknettinköy | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %17,1 | %85,1 | 87 |
| Sarıkadılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %23,1 | %82,7 | 81 |
| Sazlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 | %39,3 | %89,2 | 74 |
| Şahbazlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %38,0 | %87,9 | 58 |
| Tabaklar Yazıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 | %30,0 | %83,4 | 824 |
| Teberikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 | %35,6 | %87,9 | 58 |
| Turnaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 | %22,7 | %68,7 | 67 |
| Türkbeyli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 | %40,6 | %80,8 | 1.666 |
| Yellicedemirciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 | %6,6 | %84,9 | 93 |
| Yumrutaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 | %4,3 | %88,9 | 81 |
İlgili sonuçlar