Mudurnu 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Mudurnu sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %66,0 ile birinci, Muharrem İnce %21,6 ile ikinci; fark 44,4 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 13,7 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,9 (+3,5 puan). 82 mahalle ve köy arasından 80'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sarpıncık Köyü (%95,1); Muharrem İnce en güçlü Karapınarkavağı Köyü (%49,1). Katılım %90,3 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mudurnu 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Mudurnu, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Mudurnu | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.739 | %66,0 | %65,9 | %52,4 | +13,7 |
| Muharrem İnce | 2.860 | %21,6 | %23,3 | %30,8 | −9,2 |
| Meral Akşener | 1.442 | %10,9 | %8,5 | %7,4 | +3,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 78 | %0,6 | %1,2 | %0,9 | −0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 74 | %0,6 | %0,8 | %8,3 | −7,8 |
| Doğu Perinçek | 42 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Mudurnu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 15.147 | 13.675 | %90,3 | 13.235 | 440 |
Mudurnu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyokuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %6,1 | %88,7 | 151 |
| Alpağut Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %15,1 | %89,0 | 281 |
| Avdullar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %14,1 | %97,2 | 180 |
| Bekdemirler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %20,8 | %89,4 | 245 |
| Beyderesi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 | %10,0 | %90,5 | 126 |
| Bostancılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 | %5,2 | %92,5 | 134 |
| Bulanık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 | %13,5 | %90,6 | 233 |
| Büyükcami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 | %32,8 | %91,4 | 397 |
| Cuma Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 | %10,4 | %100,0 | 49 |
| Çağşak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 | %13,8 | %86,6 | 112 |
| Çamurluk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %8,5 | %92,7 | 123 |
| Çamyurdu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %15,6 | %91,2 | 159 |
| Çavuşdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 | %36,9 | %92,2 | 115 |
| Çepni Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 | %18,3 | %91,9 | 210 |
| Çevreli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 | %25,4 | %89,7 | 78 |
| Dağyolu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 | %20,0 | %91,1 | 56 |
| Dedeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 | %6,3 | %88,9 | 90 |
| Delice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 | %15,7 | %94,5 | 109 |
| Dereçetinören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 | %8,0 | %91,1 | 112 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 | %18,3 | %83,8 | 111 |
| Dodurga Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 | %2,2 | %95,7 | 94 |
| Dolayüz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 | %28,7 | %89,2 | 166 |
| Ekinören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 | %20,5 | %95,5 | 88 |
| Elmacıkdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 | %8,5 | %97,0 | 99 |
| Esenkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %12,7 | %92,9 | 183 |
| Feruz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 | %6,4 | %92,7 | 191 |
| Fındıcak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %13,1 | %91,5 | 94 |
| Gelinözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %15,4 | %90,7 | 86 |
| Gökören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 | %24,3 | %90,5 | 137 |
| Gölcük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 | %32,8 | %85,8 | 148 |
| Göllüören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 | %5,2 | %89,5 | 86 |
| Göncek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 | %5,8 | %95,5 | 111 |
| Gürçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 | %21,6 | %88,4 | 112 |
| Güveytepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %3,2 | %94,7 | 206 |
| Hacıhalimler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 | %4,5 | %95,7 | 115 |
| Hacımusalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %17,7 | %95,4 | 174 |
| Hızırfakı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 | %34,4 | %91,7 | 242 |
| Hüsamettindere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 | %19,8 | %83,2 | 143 |
| Ilıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 | %32,8 | %91,0 | 156 |
| İğneciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 | %30,6 | %94,4 | 144 |
| Kaçık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 | %4,0 | %86,2 | 29 |
| Karacakaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 | %20,3 | %95,1 | 143 |
| Karamurat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 | %18,2 | %83,0 | 247 |
| Karapınarkavağı Köyü | Muharrem İnce | %41,8 | %49,1 | %92,1 | 63 |
| Karataş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 | %18,3 | %94,7 | 150 |
| Karşıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 | %11,9 | %87,2 | 78 |
| Kavallar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %13,3 | %84,2 | 38 |
| Kaygana Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 | %34,2 | %85,5 | 928 |
| Keçikıran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 | %13,3 | %92,5 | 67 |
| Kilözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 | %35,9 | %89,3 | 149 |
| Kovucak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 | %22,9 | %89,5 | 229 |
| Kurtlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %8,6 | %93,0 | 129 |
| Mangırlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %8,5 | %92,0 | 225 |
| Munduşlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 | %21,0 | %94,5 | 181 |
| Musalla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 | %31,2 | %84,7 | 1.146 |
| Ordular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 | %7,6 | %100,0 | 67 |
| Ormanpınarı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 | %25,7 | %95,1 | 122 |
| Ortaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %13,0 | %91,0 | 210 |
| Örencik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 | %22,6 | %93,8 | 242 |
| Pelitözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 | %21,5 | %91,7 | 336 |
| Samat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %14,8 | %92,2 | 346 |
| Samsaçavuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 | %27,7 | %84,7 | 118 |
| Sarıyar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %15,1 | %94,9 | 138 |
| Sarpıncık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 | %1,9 | %87,3 | 118 |
| Seyrancık Mahallesi | Muharrem İnce | %41,1 | %45,8 | %90,0 | 371 |
| Sırçalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %16,7 | %94,9 | 99 |
| Sürmeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %19,2 | %88,2 | 93 |
| Taşçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 | %9,3 | %96,3 | 81 |
| Taşkesti-Karacasumandıra Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %14,9 | %85,8 | 197 |
| Taşkesti-Karaçomak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 | %29,0 | %89,9 | 377 |
| Taşkesti-Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 | %34,3 | %89,0 | 811 |
| Taşkesti-Tosunlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 | %27,8 | %89,7 | 116 |
| Taşkesti-Yeğenderesi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %27,0 | %91,4 | 221 |
| Tavşansuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 | %17,6 | %92,9 | 197 |
| Tımaraktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 | %21,5 | %91,9 | 74 |
| Uğurlualan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %14,7 | %92,1 | 38 |
| Uzunçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 | %10,9 | %88,3 | 230 |
| Vakıfaktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %6,3 | %98,1 | 52 |
| Yaylabeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %8,1 | %89,2 | 83 |
| Yazılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %7,7 | %92,9 | 266 |
| Yenice Şeyhler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 | %39,7 | %89,4 | 170 |
| Yıldırım Bayazıd Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 | %20,1 | %92,9 | 326 |
İlgili sonuçlar