Seben 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Seben sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %63,1 ile birinci, Muharrem İnce %20,8 ile ikinci; fark 42,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 10,7 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,9 (+7,5 puan). 31 mahalle ve köy arasından 29'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Korucuk Köyü (%100,0); Muharrem İnce en güçlü Gerenözü Köyü (%46,6). Katılım %86,8 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seben 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Seben, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Seben | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.320 | %63,1 | %65,9 | %52,4 | +10,7 |
| Muharrem İnce | 766 | %20,8 | %23,3 | %30,8 | −10,0 |
| Meral Akşener | 549 | %14,9 | %8,5 | %7,4 | +7,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 24 | %0,7 | %1,2 | %0,9 | −0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 11 | %0,3 | %0,8 | %8,3 | −8,0 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Seben seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 4.410 | 3.827 | %86,8 | 3.678 | 149 |
Seben mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpagut Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %12,2 | %83,5 | 91 |
| Bakırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 | %7,0 | %92,3 | 52 |
| Bozyer Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %17,8 | %95,8 | 48 |
| Çarşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 | %23,4 | %83,6 | 1.871 |
| Çeltikderesi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %12,4 | %91,7 | 180 |
| Dedeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 | %8,2 | %98,0 | 51 |
| Değirmenkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %10,0 | %87,2 | 47 |
| Dereboyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 | %13,5 | %84,2 | 95 |
| Ekiciler Köyü | Meral Akşener | %41,7 | %12,5 | %88,9 | 27 |
| Gerenözü Köyü | Muharrem İnce | %44,1 | %46,6 | %84,2 | 146 |
| Gökhaliller Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %22,2 | %83,3 | 54 |
| Güneyce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 | %13,1 | %89,3 | 121 |
| Haccağız Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 | %43,1 | %89,3 | 84 |
| Hoçaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 | %17,5 | %95,1 | 103 |
| Kabakköy | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 | %12,1 | %93,8 | 80 |
| Karaağaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %9,3 | %93,9 | 49 |
| Kaşbıyıklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 | %37,7 | %84,1 | 63 |
| Kesenözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %14,3 | %88,9 | 90 |
| Keskinli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %21,1 | %81,1 | 90 |
| Kızık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 | %34,5 | %86,7 | 98 |
| Korucuk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 31 |
| Kozyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %26,2 | %85,0 | 80 |
| Kuzgölcük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 | %19,4 | %94,4 | 71 |
| Musasofular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 | %18,4 | %93,5 | 123 |
| Nimetli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 | %6,3 | %89,9 | 89 |
| Solaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %12,9 | %82,5 | 40 |
| Susuz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 | %27,3 | %90,6 | 180 |
| Tazılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 | %9,1 | %92,0 | 50 |
| Tepeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 | %13,4 | %80,0 | 105 |
| Yağma Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 | %13,1 | %95,3 | 64 |
| Yuva Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %14,4 | %90,5 | 137 |
İlgili sonuçlar