Belen 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Belen sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %63,9 ile birinci, Muharrem İnce %23,2 ile ikinci; fark 40,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 11,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,1 (+3,7 puan). 19 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kömürçukuru Mahallesi (%92,5); Muharrem İnce en güçlü İssume Mahallesi (%44,4). Katılım %91,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Belen 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Belen, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Belen | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.137 | %63,9 | %48,5 | %52,4 | +11,6 |
| Muharrem İnce | 4.777 | %23,2 | %42,8 | %30,8 | −7,5 |
| Meral Akşener | 2.282 | %11,1 | %5,6 | %7,4 | +3,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 201 | %1,0 | %0,6 | %0,9 | +0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 113 | %0,5 | %2,3 | %8,3 | −7,8 |
| Doğu Perinçek | 38 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Belen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 23.018 | 20.970 | %91,1 | 20.548 | 422 |
Belen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 | %28,9 | %96,4 | 252 |
| Bakras Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %15,4 | %93,1 | 1.996 |
| Benlidere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 | %11,4 | %94,9 | 295 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 | %13,7 | %91,2 | 2.234 |
| Çakallı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 | %12,8 | %95,0 | 140 |
| Çerçikaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %8,5 | %96,3 | 245 |
| Derebahçe Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %25,1 | %88,8 | 1.576 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 | %37,8 | %90,4 | 2.568 |
| Halilbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 | %12,9 | %92,0 | 2.528 |
| İssume Mahallesi | Muharrem İnce | %41,2 | %44,4 | %88,9 | 2.480 |
| Kıcı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 | %8,0 | %95,6 | 592 |
| Kömürçukuru Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 | %4,4 | %96,1 | 543 |
| Muhlisali Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 | %17,3 | %90,1 | 756 |
| Müftüler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %39,6 | %94,3 | 209 |
| Ötençay Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 | %22,5 | %90,1 | 1.240 |
| Sarımazı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 | %23,6 | %89,6 | 4.167 |
| Soğukoluk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %22,5 | %92,1 | 267 |
| Şekere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 | %30,4 | %92,4 | 662 |
| Şenbük Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %6,3 | %95,5 | 268 |
İlgili sonuçlar