Samandağ 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Samandağ sonuçlarında Muharrem İnce %89,9 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %6,9 ile ikinci; fark 83,1 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 59,1 puan üstünde. 42 mahalle ve köy arasından 31'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Çanakoluk Mahallesi (%97,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Ceylandere Mahallesi (%97,2). Katılım %88,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Samandağ 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Samandağ, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Samandağ | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 62.445 | %89,9 | %42,8 | %30,8 | +59,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.771 | %6,9 | %48,5 | %52,4 | −45,5 |
| Selahattin Demirtaş | 1.082 | %1,6 | %2,3 | %8,3 | −6,8 |
| Meral Akşener | 937 | %1,3 | %5,6 | %7,4 | −6,1 |
| Doğu Perinçek | 142 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 55 | %0,1 | %0,6 | %0,9 | −0,8 |
Samandağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 236 | 80.101 | 70.605 | %88,1 | 69.432 | 1.173 |
Samandağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ataköy Mahallesi | Muharrem İnce | %96,1 | %1,2 | %89,7 | 777 |
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %92,1 | %3,6 | %85,7 | 6.578 |
| Avcılar Mahallesi | Muharrem İnce | %95,4 | %1,2 | %92,1 | 630 |
| Batıayaz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %14,1 | %80,5 | %91,8 | 612 |
| Büyükoba Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %7,0 | %87,9 | %95,0 | 278 |
| Cemal Gürsel Mahallesi | Muharrem İnce | %93,1 | %3,4 | %85,4 | 3.298 |
| Ceylandere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %2,1 | %97,2 | %89,0 | 172 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %93,1 | %3,1 | %86,8 | 4.116 |
| Çamlıyayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %15,7 | %81,0 | %94,9 | 137 |
| Çanakoluk Mahallesi | Muharrem İnce | %97,8 | %0,5 | %91,1 | 665 |
| Çiğdede Mahallesi | Muharrem İnce | %96,0 | %1,0 | %87,7 | 4.331 |
| Çöğürlü Mahallesi | Muharrem İnce | %96,9 | %1,0 | %85,6 | 2.033 |
| Çubuklu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %6,3 | %91,9 | %89,4 | 311 |
| Değirmenbaşı Mahallesi | Muharrem İnce | %96,4 | %1,3 | %89,9 | 2.357 |
| Deniz Mahallesi | Muharrem İnce | %95,9 | %1,0 | %90,4 | 3.649 |
| Eriklikuyu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %18,6 | %75,3 | %91,6 | 477 |
| Fidanlı Mahallesi | Muharrem İnce | %86,4 | %11,1 | %94,4 | 870 |
| Gözene Mahallesi | Muharrem İnce | %92,6 | %1,9 | %93,2 | 998 |
| Hıdırbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %14,7 | %75,6 | %88,8 | 493 |
| Huzurlu Mahallesi | Muharrem İnce | %96,7 | %1,2 | %90,6 | 1.048 |
| Kapısuyu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 | %58,0 | %86,9 | 1.362 |
| Karaçay Mahallesi | Muharrem İnce | %94,9 | %3,2 | %89,2 | 1.855 |
| Koyunoğlu Mahallesi | Muharrem İnce | %97,7 | %1,2 | %89,5 | 2.451 |
| Kurtderesi Mahallesi | Muharrem İnce | %96,1 | %1,0 | %88,7 | 3.849 |
| Kuşalanı Mahallesi | Muharrem İnce | %94,9 | %3,1 | %84,2 | 3.466 |
| Mağaracık Mahallesi | Muharrem İnce | %95,6 | %1,4 | %89,2 | 3.028 |
| Meydan Mahallesi | Muharrem İnce | %94,4 | %1,5 | %88,7 | 1.829 |
| Mızraklı Mahallesi | Muharrem İnce | %96,6 | %0,8 | %88,2 | 3.328 |
| Seldiren Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %1,9 | %94,0 | %83,4 | 332 |
| Sutaşı Mahallesi | Muharrem İnce | %89,5 | %5,7 | %82,5 | 3.931 |
| Şükrü Kanatlı Mahallesi | Muharrem İnce | %79,5 | %15,0 | %87,8 | 1.113 |
| Tekebaşı Mahallesi | Muharrem İnce | %95,5 | %1,1 | %82,2 | 5.637 |
| Tomruksuyu Mahallesi | Muharrem İnce | %96,2 | %1,2 | %91,2 | 2.387 |
| Uzunbağ Mahallesi | Muharrem İnce | %97,5 | %0,8 | %92,3 | 2.568 |
| Vakıfköy Mahallesi | Muharrem İnce | %68,6 | %20,0 | %102,9 | 103 |
| Yaylıca Mahallesi | Muharrem İnce | %96,7 | %0,8 | %96,2 | 1.857 |
| Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %95,6 | %1,4 | %91,7 | 4.519 |
| Yeniköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %9,3 | %88,9 | %92,7 | 177 |
| Yeşilada Mahallesi | Muharrem İnce | %95,2 | %1,8 | %86,9 | 795 |
| Yeşilköy Mahallesi | Muharrem İnce | %97,7 | %1,0 | %94,2 | 1.077 |
| Yeşilyazı Mahallesi | Muharrem İnce | %85,6 | %5,8 | %97,4 | 115 |
| Yoğunoluk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %4,0 | %94,2 | %94,3 | 492 |
İlgili sonuçlar