Çıldır 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çıldır sonuçlarında AK Parti %41,0 ile birinci, CHP %33,4 ile ikinci; fark 7,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 0,6 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,4 (+10,8 puan). 43 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kuzukaya Köyü (%64,7); CHP en güçlü Akçakale Köyü (%58,0). Katılım %83,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çıldır 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çıldır, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çıldır | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.300 | %41,0 | %36,1 | %41,6 | −0,6 |
| CHP | 1.874 | %33,4 | %25,9 | %22,6 | +10,8 |
| MHP | 671 | %12,0 | %6,6 | %11,0 | +1,0 |
| İYİ Parti | 367 | %6,5 | %5,1 | %10,1 | −3,5 |
| HDP | 203 | %3,6 | %23,6 | %11,5 | −7,9 |
| Saadet | 45 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 35 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
Çıldır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 6.985 | 5.815 | %83,2 | 5.609 | 206 |
Çıldır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | CHP | %42,9 | %47,6 | %104,5 | 22 |
| Akçakale Köyü | CHP | %29,0 | %58,0 | %87,8 | 164 |
| Akçıl Köyü | AK Parti | %51,0 | %26,5 | %76,8 | 69 |
| Akdarı Köyü | CHP | %28,8 | %52,5 | %90,9 | 66 |
| Akkiraz Köyü | CHP | %29,4 | %46,0 | %86,6 | 201 |
| Aşağıcambaz Köyü | AK Parti | %51,8 | %27,2 | %72,2 | 158 |
| Aşıkşenlik Mahallesi | CHP | %28,2 | %47,1 | %79,0 | 219 |
| Baltalı Köyü | AK Parti | %61,4 | %17,5 | %90,6 | 64 |
| Başköy | AK Parti | %41,8 | %35,8 | %90,7 | 75 |
| Çankaya Mahallesi | CHP | %19,1 | %51,7 | %90,2 | 102 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %27,8 | %71,8 | 110 |
| Damlıca Köyü | AK Parti | %36,0 | %35,0 | %83,7 | 123 |
| Dedekorkut Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %25,8 | %83,3 | 222 |
| Dirsekkaya Köyü | AK Parti | %47,8 | %25,4 | %82,7 | 81 |
| Doğankaya Köyü | AK Parti | %46,2 | %33,3 | %97,6 | 42 |
| Eskibeyrehatun Köyü | AK Parti | %51,1 | %25,7 | %84,0 | 387 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %36,4 | %44,1 | %90,7 | 247 |
| Gölbelen Köyü | AK Parti | %38,9 | %36,9 | %84,5 | 310 |
| Gölebakan Köyü | CHP | %26,2 | %50,3 | %91,7 | 326 |
| Güvenocak Köyü | AK Parti | %44,9 | %29,6 | %85,9 | 234 |
| Karakale Köyü | AK Parti | %60,8 | %19,0 | %80,6 | 206 |
| Kaşlıkaya Köyü | MHP | %34,6 | %19,8 | %89,6 | 96 |
| Kayabeyi Köyü | AK Parti | %52,4 | %29,5 | %81,3 | 134 |
| Kenarbel Köyü | AK Parti | %38,6 | %36,4 | %89,4 | 160 |
| Kenardere Köyü | CHP | %35,5 | %40,3 | %85,1 | 74 |
| Kotanlı Köyü | AK Parti | %51,6 | %27,5 | %82,4 | 119 |
| Kurtkale Köyü | AK Parti | %47,4 | %26,3 | %82,4 | 222 |
| Kuzukaya Köyü | AK Parti | %64,7 | %20,6 | %109,7 | 31 |
| Meryemköy | AK Parti | %43,5 | %34,8 | %81,0 | 121 |
| Öncül Köyü | CHP | %32,7 | %36,7 | %82,0 | 245 |
| Övündü Köyü | AK Parti | %40,8 | %32,7 | %80,3 | 66 |
| Sabaholdu Köyü | AK Parti | %36,7 | %29,5 | %88,2 | 170 |
| Saymalı Köyü | AK Parti | %39,3 | %26,5 | %87,2 | 141 |
| Sazlısu Köyü | AK Parti | %37,5 | %27,6 | %81,6 | 196 |
| Semihaşakir Köyü | AK Parti | %53,2 | %20,8 | %86,0 | 93 |
| Suhara Mahallesi | CHP | %38,2 | %44,1 | %72,9 | 188 |
| Taşdeğirmen Köyü | AK Parti | %45,0 | %34,4 | %78,1 | 247 |
| Ufuktepe Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %26,1 | %80,1 | 221 |
| Yakınsu Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %28,6 | %85,0 | 226 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %25,1 | %72,2 | 327 |
| Yenibeyrehatun Köyü | CHP | %35,6 | %42,4 | %88,4 | 69 |
| Yıldırımtepe Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %12,3 | %76,6 | 167 |
| Yukarıcambaz Köyü | AK Parti | %35,5 | %35,0 | %81,6 | 244 |
İlgili sonuçlar