Göle 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Göle sonuçlarında AK Parti %47,6 ile birinci, HDP %30,7 ile ikinci; fark 16,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 6,0 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,7 (+19,2 puan). 57 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayaaltı Köyü (%88,0); HDP en güçlü Çakıldere Köyü (%83,5). Katılım %81,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göle 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Göle, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göle | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.731 | %47,6 | %36,1 | %41,6 | +6,0 |
| HDP | 4.345 | %30,7 | %23,6 | %11,5 | +19,2 |
| CHP | 1.821 | %12,9 | %25,9 | %22,6 | −9,8 |
| MHP | 531 | %3,8 | %6,6 | %11,0 | −7,2 |
| Saadet | 263 | %1,9 | %1,0 | %1,3 | +0,5 |
| İYİ Parti | 252 | %1,8 | %5,1 | %10,1 | −8,3 |
| HÜDA PAR | 51 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
Göle seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 17.953 | 14.665 | %81,7 | 14.144 | 521 |
Göle mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpaşen Köyü | HDP | %37,1 | %49,8 | %80,1 | 372 |
| Balçeşme Köyü | AK Parti | %72,7 | %18,8 | %88,2 | 397 |
| Bellitepe Köyü | MHP | %30,3 | %2,2 | %86,0 | 107 |
| Budaklı Köyü | AK Parti | %41,8 | %4,9 | %86,9 | 214 |
| Büyükaltınbulak Köyü | AK Parti | %47,5 | %34,8 | %81,2 | 234 |
| Çakıldere Köyü | HDP | %10,2 | %83,5 | %83,0 | 159 |
| Çakırüzüm Köyü | AK Parti | %76,2 | %10,3 | %89,2 | 249 |
| Çalıdere Köyü | AK Parti | %66,3 | %22,2 | %89,2 | 305 |
| Çardaklı Köyü | AK Parti | %56,1 | %15,2 | %73,3 | 318 |
| Çayırbaşı Köyü | AK Parti | %56,7 | %5,4 | %82,6 | 253 |
| Çobanköy | HDP | %36,1 | %62,2 | %79,1 | 306 |
| Çullu Köyü | AK Parti | %68,9 | %6,7 | %79,3 | 58 |
| Damlasu Köyü | AK Parti | %88,0 | %12,0 | %108,7 | 23 |
| Dedekılıcı Köyü | AK Parti | %54,9 | %28,6 | %89,8 | 205 |
| Dengeli Köyü | AK Parti | %72,8 | %6,3 | %91,4 | 175 |
| Dereyolu Köyü | AK Parti | %54,1 | %15,5 | %82,6 | 224 |
| Dölekçayır Köyü | AK Parti | %81,2 | %8,8 | %79,6 | 245 |
| Durucasu Köyü | AK Parti | %68,0 | %5,2 | %85,1 | 114 |
| Esenboğaz Köyü | AK Parti | %50,7 | %45,8 | %73,4 | 199 |
| Esenyayla Köyü | AK Parti | %63,6 | %23,6 | %84,9 | 331 |
| Eskidemirkapı Köyü | HDP | %35,3 | %49,4 | %92,6 | 190 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %22,1 | %77,0 | 1.352 |
| Filizli Köyü | AK Parti | %69,6 | %14,6 | %82,2 | 214 |
| Gedik Köyü | AK Parti | %68,3 | %24,0 | %76,0 | 279 |
| Gülüstan Köyü | HDP | %20,5 | %42,2 | %89,4 | 94 |
| Günorta Köyü | AK Parti | %45,7 | %30,9 | %67,4 | 132 |
| Hoşdülbent Köyü | AK Parti | %48,7 | %17,1 | %87,0 | 138 |
| Kalecik Köyü | CHP | %13,0 | %24,3 | %91,9 | 185 |
| Karlıyazı Köyü | HDP | %18,7 | %74,4 | %78,0 | 273 |
| Kayaaltı Köyü | AK Parti | %88,0 | %5,4 | %72,9 | 365 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %27,1 | %78,6 | 947 |
| Koyunlu Köyü | HDP | %6,8 | %72,5 | %88,4 | 387 |
| Köprülü-Dedeşen Mahallesi | AK Parti | %81,9 | %0,4 | %87,1 | 317 |
| Köprülü-Durançam Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %4,7 | %80,7 | 326 |
| Köprülü-Köprülü Merkez Mahallesi | HDP | %33,3 | %50,4 | %67,8 | 766 |
| Köprülü-Kuzupınarı Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %6,6 | %84,9 | 152 |
| Kubilay Bey Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %26,0 | %79,6 | 855 |
| Kuytuca Köyü | HDP | %30,4 | %62,8 | %79,0 | 561 |
| Küçükaltınbulak Köyü | AK Parti | %61,0 | %25,8 | %89,0 | 528 |
| Mollahasan Köyü | AK Parti | %69,8 | %25,8 | %66,9 | 239 |
| Okçu Köyü | AK Parti | %52,1 | %35,4 | %91,3 | 298 |
| Salim Bey Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %25,8 | %77,8 | 1.019 |
| Samandöken Köyü | AK Parti | %50,8 | %34,9 | %85,5 | 614 |
| Senemoğlu Köyü | HDP | %33,9 | %55,7 | %86,5 | 726 |
| Serinçayır Köyü | HDP | %28,4 | %56,8 | %88,1 | 109 |
| Sürügüden Köyü | HDP | %23,3 | %54,0 | %74,1 | 228 |
| Tahtakıran Köyü | AK Parti | %60,0 | %25,6 | %88,0 | 216 |
| Tellioğlu Köyü | AK Parti | %40,5 | %37,4 | %82,1 | 168 |
| Toptaş Köyü | HDP | %24,0 | %66,2 | %84,4 | 275 |
| Uğurtaşı Köyü | AK Parti | %42,3 | %8,8 | %72,9 | 192 |
| Yağmuroğlu Köyü | AK Parti | %55,8 | %34,1 | %88,0 | 166 |
| Yanatlı Köyü | AK Parti | %50,7 | %42,7 | %87,4 | 269 |
| Yavuzlar Köyü | AK Parti | %62,9 | %28,6 | %82,6 | 86 |
| Yeleçli Köyü | CHP | %36,0 | %6,7 | %87,6 | 105 |
| Yenidemirkapı Köyü | AK Parti | %40,2 | %5,5 | %81,3 | 160 |
| Yeniköy | CHP | %6,5 | %29,5 | %92,6 | 406 |
| Yiğitkonağı Köyü | CHP | %38,1 | %1,9 | %88,3 | 128 |
İlgili sonuçlar