Damal 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Damal sonuçlarında CHP %60,9 ile birinci, HDP %24,7 ile ikinci; fark 36,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 38,3 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,7 (+13,2 puan). 15 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Seyitören Köyü (%75,9); HDP en güçlü Tepeköy (%50,6). Katılım %90,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Damal 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Damal, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Damal | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.515 | %60,9 | %25,9 | %22,6 | +38,3 |
| HDP | 1.020 | %24,7 | %23,6 | %11,5 | +13,2 |
| AK Parti | 315 | %7,6 | %36,1 | %41,6 | −33,9 |
| İYİ Parti | 107 | %2,6 | %5,1 | %10,1 | −7,5 |
| MHP | 106 | %2,6 | %6,6 | %11,0 | −8,4 |
| Saadet | 17 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
Damal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 4.718 | 4.282 | %90,8 | 4.130 | 152 |
Damal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ata Mahallesi | CHP | %74,6 | %22,4 | %95,9 | 218 |
| Burmadere Köyü | CHP | %67,3 | %27,9 | %91,0 | 498 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %56,1 | %39,2 | %92,9 | 310 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %58,0 | %33,0 | %93,9 | 197 |
| Dereköy | CHP | %74,0 | %19,5 | %94,9 | 136 |
| Eskikılıç Köyü | CHP | %44,8 | %24,3 | %93,8 | 771 |
| İkizdere Köyü | CHP | %42,0 | %0,0 | %88,4 | 112 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %44,3 | %39,6 | %100,0 | 108 |
| Kalender Mahallesi | CHP | %64,1 | %17,9 | %101,3 | 79 |
| Konuk Sever Mahallesi | CHP | %61,5 | %25,8 | %85,8 | 492 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %73,9 | %11,6 | %86,2 | 661 |
| Otağlı Köyü | CHP | %63,6 | %29,6 | %91,7 | 312 |
| Serhat Mahallesi | CHP | %51,9 | %24,4 | %80,1 | 342 |
| Seyitören Köyü | CHP | %75,9 | %21,0 | %94,4 | 392 |
| Tepeköy | HDP | %41,0 | %50,6 | %95,6 | 90 |
İlgili sonuçlar