Çatalca 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çatalca sonuçlarında AK Parti %37,4 ile birinci, CHP %35,0 ile ikinci; fark 2,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,8) 4,5 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,0 (+12,5 puan). 39 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aydınlar Mahallesi (%57,6); CHP en güçlü Yaylacık Mahallesi (%86,0). Katılım %91,3 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalca 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çatalca, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çatalca | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 17.817 | %37,4 | %41,7 | %41,8 | −4,5 |
| CHP | 16.685 | %35,0 | %26,5 | %22,5 | +12,5 |
| İYİ Parti | 7.293 | %15,3 | %8,1 | %9,9 | +5,4 |
| MHP | 2.924 | %6,1 | %8,1 | %10,9 | −4,8 |
| HDP | 1.838 | %3,9 | %12,5 | %11,7 | −7,8 |
| Saadet | 459 | %1,0 | %1,5 | %1,3 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 89 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 29 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Çatalca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 160 | 53.501 | 48.873 | %91,3 | 47.681 | 1.192 |
Çatalca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akalan Mahallesi | CHP | %17,2 | %51,3 | %96,8 | 873 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %36,7 | %40,0 | %92,0 | 925 |
| Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %15,5 | %91,4 | 721 |
| Bahşayiş Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %27,8 | %95,1 | 284 |
| Başak Mahallesi | CHP | %26,0 | %47,4 | %91,9 | 322 |
| Belgrat Mahallesi | CHP | %24,5 | %39,6 | %91,4 | 313 |
| Celepköy Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %19,7 | %91,3 | 195 |
| Çakıl Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %36,4 | %90,6 | 1.882 |
| Çanakça Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %24,1 | %93,5 | 2.077 |
| Çiftlikköy Mahallesi | CHP | %13,4 | %64,1 | %94,3 | 1.575 |
| Dağyenice Mahallesi | CHP | %28,4 | %43,3 | %96,1 | 596 |
| Elbasan Mahallesi | CHP | %24,6 | %48,7 | %89,6 | 490 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %38,9 | %91,6 | 1.058 |
| Ferhatpaşa Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %35,5 | %89,4 | 15.885 |
| Gökçeali Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %16,5 | %93,7 | 1.295 |
| Gümüşpınar Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %32,6 | %93,8 | 739 |
| Hallaçlı Mahallesi | CHP | %30,2 | %41,1 | %92,4 | 1.041 |
| Hisarbeyli Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %30,2 | %89,1 | 313 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %19,0 | %56,3 | %95,0 | 1.367 |
| İnceğiz Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %20,0 | %89,7 | 668 |
| İzzettin Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %23,5 | %92,4 | 828 |
| Kabakça Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %28,2 | %93,3 | 1.319 |
| Kaleiçi Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %34,4 | %90,8 | 5.441 |
| Kalfa Mahallesi | CHP | %29,8 | %45,6 | %95,3 | 655 |
| Karacaköy Merkez Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %28,6 | %92,5 | 1.904 |
| Karamandere Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %33,4 | %90,8 | 488 |
| Kestanelik Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %36,9 | %90,0 | 1.713 |
| Kızılcaali Mahallesi | CHP | %28,3 | %58,2 | %99,5 | 188 |
| Muratbey Merkez Mahallesi | CHP | %33,0 | %43,5 | %91,8 | 1.130 |
| Nakkaş Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %30,8 | %90,3 | 689 |
| Oklalı Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %10,4 | %89,0 | 971 |
| Ormanlı Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %20,7 | %89,8 | 862 |
| Ovayenice Mahallesi | CHP | %26,0 | %41,6 | %90,2 | 939 |
| Örcünlü Mahallesi | CHP | %35,4 | %40,9 | %93,4 | 318 |
| Örencik Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %17,2 | %94,2 | 692 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %32,1 | %91,7 | 1.165 |
| Yalıköy Mahallesi | CHP | %25,9 | %34,6 | %91,9 | 1.216 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %7,0 | %86,0 | %107,4 | 54 |
| Yazlık Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %25,8 | %93,5 | 310 |
İlgili sonuçlar