Pendik 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pendik sonuçlarında AK Parti %47,6 ile birinci, CHP %22,1 ile ikinci; fark 25,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 6,0 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Göçbeyli Mahallesi (%61,5); CHP en güçlü Batı Mahallesi (%46,4). Katılım %88,5 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pendik 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pendik, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pendik | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 203.611 | %47,6 | %41,7 | %41,6 | +6,0 |
| CHP | 94.617 | %22,1 | %26,5 | %22,6 | −0,5 |
| MHP | 46.626 | %10,9 | %8,1 | %11,0 | −0,1 |
| HDP | 34.724 | %8,1 | %12,5 | %11,5 | −3,4 |
| İYİ Parti | 33.879 | %7,9 | %8,1 | %10,1 | −2,2 |
| Saadet | 7.616 | %1,8 | %1,5 | %1,3 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 818 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 803 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 133 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Pendik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.332 | 491.797 | 435.313 | %88,5 | 428.146 | 7.167 |
Pendik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmet Yesevi Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %23,7 | %87,1 | 18.371 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %31,1 | %89,5 | 9.268 |
| Ballıca Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %23,7 | %89,3 | 326 |
| Batı Mahallesi | CHP | %23,4 | %46,4 | %87,8 | 11.625 |
| Çamçeşme Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %11,2 | %88,4 | 22.349 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %21,6 | %89,0 | 10.241 |
| Çınardere Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %20,5 | %88,4 | 13.586 |
| Doğu Mahallesi | CHP | %34,8 | %35,7 | %88,6 | 11.895 |
| Dumlupınar Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %14,8 | %87,8 | 18.346 |
| Emirli Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %15,8 | %96,4 | 195 |
| Ertuğrul Gazi Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %21,7 | %88,5 | 10.479 |
| Esenler Mahallesi | AK Parti | %57,2 | %14,8 | %89,8 | 21.712 |
| Esenyalı Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %14,3 | %87,9 | 9.582 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %16,8 | %86,7 | 14.363 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %10,2 | %88,8 | 26.247 |
| Göçbeyli Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %7,9 | %90,6 | 805 |
| Güllü Bağlar Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %18,2 | %90,5 | 9.881 |
| Güzelyalı Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %22,9 | %89,0 | 23.847 |
| Harmandere Mahallesi | CHP | %31,9 | %36,0 | %89,2 | 5.375 |
| Kavakpınar Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %17,6 | %89,1 | 40.958 |
| Kaynarca Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %18,8 | %88,1 | 34.774 |
| Kurna Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %14,6 | %92,2 | 894 |
| Kurtdoğmuş Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %19,9 | %91,5 | 364 |
| Kurtköy Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %19,7 | %87,8 | 21.506 |
| Orhangazi Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %15,5 | %88,2 | 19.178 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %18,2 | %88,4 | 4.430 |
| Ramazanoğlu Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %26,6 | %89,8 | 2.070 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %18,4 | %88,7 | 2.353 |
| Sapan Bağları Mahallesi | CHP | %32,2 | %40,1 | %88,8 | 8.478 |
| Sülüntepe Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %24,5 | %88,7 | 16.373 |
| Şeyhli Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %19,1 | %89,0 | 11.799 |
| Velibaba Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %16,1 | %89,4 | 25.026 |
| Yayalar Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %24,6 | %88,6 | 8.351 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %30,0 | %44,0 | %89,5 | 11.588 |
| Yenişehir Mahallesi | CHP | %31,1 | %36,5 | %87,3 | 40.631 |
| Yeşilbağlar Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %36,1 | %89,4 | 4.531 |
İlgili sonuçlar