Saraydüzü 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Saraydüzü sonuçlarında AK Parti %69,8 ile birinci, CHP %9,5 ile ikinci; fark 60,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 28,2 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Asarcıkhacıköy (%87,7); CHP en güçlü Yukarıarım Köyü (%37,5). Katılım %89,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saraydüzü 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Saraydüzü, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saraydüzü | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.782 | %69,8 | %54,4 | %41,6 | +28,2 |
| CHP | 378 | %9,5 | %24,2 | %22,6 | −13,2 |
| MHP | 338 | %8,5 | %7,1 | %11,0 | −2,5 |
| İYİ Parti | 276 | %6,9 | %9,4 | %10,1 | −3,1 |
| Saadet | 72 | %1,8 | %1,1 | %1,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 31 | %0,8 | %0,6 | %0,2 | +0,5 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| HDP | 19 | %0,5 | %1,5 | %11,5 | −11,1 |
Saraydüzü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 4.604 | 4.129 | %89,7 | 3.987 | 142 |
Saraydüzü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbelen Köyü | AK Parti | %57,8 | %14,8 | %90,3 | 155 |
| Arım Köyü | AK Parti | %74,6 | %9,9 | %86,4 | 88 |
| Asarcıkcamili Köyü | AK Parti | %71,1 | %7,2 | %92,6 | 108 |
| Asarcıkhacıköy | AK Parti | %87,7 | %4,6 | %89,3 | 75 |
| Asarcıkkayalı Köyü | AK Parti | %71,8 | %12,9 | %90,6 | 96 |
| Asarcıkkazaklı Köyü | AK Parti | %75,4 | %6,2 | %95,7 | 70 |
| Aşağı Akpınar Köyü | AK Parti | %69,0 | %3,4 | %97,9 | 96 |
| Avluca Köyü | AK Parti | %71,8 | %1,4 | %83,7 | 86 |
| Bahçeköy | AK Parti | %75,5 | %10,6 | %90,8 | 238 |
| Bahşaşlı Köyü | AK Parti | %65,3 | %8,2 | %97,2 | 107 |
| Başekin Köyü | AK Parti | %78,3 | %5,0 | %90,3 | 144 |
| Cumakayalı Köyü | AK Parti | %86,9 | %4,1 | %89,2 | 139 |
| Cumaköy | AK Parti | %80,5 | %4,2 | %89,7 | 136 |
| Cumatabaklı Köyü | AK Parti | %67,6 | %12,2 | %98,7 | 75 |
| Çalpınar Köyü | AK Parti | %84,0 | %6,6 | %84,4 | 128 |
| Çampaşalı Köyü | AK Parti | %66,7 | %0,0 | %94,9 | 39 |
| Çorman Köyü | AK Parti | %68,7 | %12,9 | %84,0 | 187 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %82,6 | %5,5 | %86,8 | 129 |
| Hacıçay Köyü | AK Parti | %69,8 | %7,1 | %88,4 | 147 |
| Hanoğlu Köyü | AK Parti | %71,4 | %9,1 | %92,9 | 85 |
| Karaçaygöleti Köyü | AK Parti | %79,8 | %4,5 | %91,9 | 99 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %78,9 | %1,4 | %91,4 | 81 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %13,6 | %88,8 | 925 |
| Tepeköy | AK Parti | %63,5 | %6,8 | %90,0 | 250 |
| Uluköy | AK Parti | %74,3 | %9,1 | %93,3 | 193 |
| Yalmansaray Köyü | AK Parti | %73,3 | %4,4 | %90,6 | 53 |
| Yaylacılı Köyü | AK Parti | %68,0 | %9,7 | %88,9 | 117 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %68,2 | %14,6 | %90,0 | 170 |
| Yukarı Akpınar Köyü | AK Parti | %67,7 | %3,0 | %86,9 | 160 |
| Yukarıarım Köyü | AK Parti | %43,8 | %37,5 | %85,4 | 96 |
| Zaimköy | AK Parti | %80,2 | %6,9 | %87,9 | 132 |
İlgili sonuçlar