Ergene 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ergene sonuçlarında CHP %39,2 ile birinci, AK Parti %32,7 ile ikinci; fark 6,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,5) 16,7 puan üstünde. 17 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Yulaflı Mahallesi (%59,5); AK Parti en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%57,9). Katılım %90,9 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ergene 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ergene, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ergene | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 15.841 | %39,2 | %38,6 | %22,5 | +16,7 |
| AK Parti | 13.216 | %32,7 | %33,6 | %41,8 | −9,1 |
| İYİ Parti | 4.790 | %11,9 | %11,9 | %9,9 | +2,0 |
| HDP | 3.064 | %7,6 | %6,2 | %11,7 | −4,1 |
| MHP | 2.709 | %6,7 | %7,4 | %10,9 | −4,2 |
| Saadet | 255 | %0,6 | %0,8 | %1,3 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 95 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 52 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 17 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Ergene seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 129 | 45.530 | 41.371 | %90,9 | 40.413 | 958 |
Ergene mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahimehmet Mahallesi | CHP | %59,0 | %18,0 | %92,5 | 535 |
| Bakırca Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %38,5 | %94,3 | 513 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %10,9 | %57,9 | %90,5 | 4.001 |
| Esenler Mahallesi | CHP | %53,9 | %27,2 | %95,3 | 696 |
| İğneler Mahallesi | CHP | %55,3 | %20,9 | %92,9 | 339 |
| Karamehmet Mahallesi | CHP | %42,0 | %18,0 | %93,4 | 834 |
| Kırkgöz Mahallesi | CHP | %47,8 | %27,5 | %94,5 | 951 |
| Marmaracık Mahallesi | CHP | %40,4 | %32,4 | %91,5 | 2.541 |
| Misinli Mahallesi | CHP | %52,7 | %23,3 | %92,6 | 1.094 |
| Paşaköy Mahallesi | CHP | %57,0 | %14,8 | %96,3 | 136 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %58,2 | %19,8 | %95,2 | 707 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %41,3 | %29,4 | %89,0 | 8.835 |
| Ulaş Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %37,5 | %90,6 | 4.295 |
| Vakıflar Mahallesi | CHP | %49,0 | %28,5 | %92,2 | 1.783 |
| Velimeşe Mahallesi | CHP | %35,8 | %35,6 | %91,4 | 7.084 |
| Yeşiltepe Mahallesi | CHP | %42,3 | %28,7 | %90,0 | 10.663 |
| Yulaflı Mahallesi | CHP | %59,5 | %15,9 | %96,0 | 523 |
İlgili sonuçlar