Şarköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şarköy sonuçlarında CHP %48,3 ile birinci, AK Parti %30,0 ile ikinci; fark 18,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 25,6 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Palamut Mahallesi (%69,0); AK Parti en güçlü Kocaali Mahallesi (%60,8). Katılım %87,9 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şarköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şarköy, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şarköy | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.026 | %48,3 | %38,6 | %22,6 | +25,6 |
| AK Parti | 6.861 | %30,0 | %33,6 | %41,6 | −11,5 |
| İYİ Parti | 2.412 | %10,6 | %11,9 | %10,1 | +0,5 |
| MHP | 1.126 | %4,9 | %7,4 | %11,0 | −6,1 |
| HDP | 932 | %4,1 | %6,2 | %11,5 | −7,4 |
| Saadet | 119 | %0,5 | %0,8 | %1,3 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 91 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 39 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Şarköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 89 | 26.742 | 23.517 | %87,9 | 22.839 | 678 |
Şarköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkalamış Mahallesi | CHP | %61,0 | %21,5 | %90,3 | 196 |
| Beyoğlu Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %45,7 | %95,7 | 163 |
| Bulgur Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %48,1 | %92,0 | 125 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %40,5 | %88,1 | 4.038 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %54,2 | %24,6 | %87,7 | 5.511 |
| Çengelli Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %51,7 | %85,0 | 113 |
| Çınarlı Mahallesi | CHP | %48,2 | %33,2 | %88,0 | 442 |
| Eriklice Mahallesi | CHP | %62,2 | %20,2 | %88,7 | 948 |
| Gaziköy Mahallesi | CHP | %53,6 | %22,6 | %89,5 | 382 |
| Gölcük Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %50,8 | %87,2 | 305 |
| Güzelköy Mahallesi | CHP | %46,6 | %39,7 | %83,4 | 145 |
| Hoşköy Mahallesi | CHP | %49,4 | %34,6 | %88,3 | 1.375 |
| İğdebağları Mahallesi | CHP | %50,0 | %30,7 | %90,3 | 339 |
| İshaklı Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %38,2 | %92,0 | 75 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %50,7 | %26,2 | %87,1 | 6.875 |
| Kızılcaterzi Mahallesi | CHP | %52,4 | %32,2 | %88,9 | 561 |
| Kirazlı Mahallesi | CHP | %43,2 | %35,0 | %87,8 | 246 |
| Kocaali Mahallesi | AK Parti | %11,6 | %60,8 | %91,0 | 222 |
| Mursallı Mahallesi | CHP | %40,4 | %29,5 | %70,3 | 279 |
| Mürefte Mahallesi | CHP | %57,3 | %23,9 | %87,8 | 2.119 |
| Palamut Mahallesi | CHP | %69,0 | %24,1 | %81,6 | 38 |
| Sofuköy Mahallesi | AK Parti | %37,9 | %41,4 | %98,4 | 61 |
| Şenköy Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %37,1 | %95,6 | 113 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %44,7 | %35,7 | %87,8 | 294 |
| Uçmakdere Mahallesi | CHP | %65,2 | %15,5 | %87,4 | 190 |
| Ulaman Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %55,1 | %94,2 | 225 |
| Yayaağaç Mahallesi | CHP | %54,8 | %28,1 | %90,0 | 241 |
| Yayaköy Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %42,3 | %90,4 | 178 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %40,2 | %27,2 | %90,1 | 544 |
| Yörgüç Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %43,3 | %91,1 | 237 |
| Yukarıkalamış Mahallesi | CHP | %40,0 | %23,3 | %95,1 | 162 |
İlgili sonuçlar