Saray 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Saray sonuçlarında CHP %49,3 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 22,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 26,7 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Karabürçek Mahallesi (%74,6); AK Parti en güçlü Büyükyoncalı Merkez Mahallesi (%41,1). Katılım %90,9 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saray 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Saray, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saray | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 16.598 | %49,3 | %38,6 | %22,6 | +26,7 |
| AK Parti | 9.122 | %27,1 | %33,6 | %41,6 | −14,5 |
| İYİ Parti | 4.359 | %13,0 | %11,9 | %10,1 | +2,9 |
| MHP | 1.878 | %5,6 | %7,4 | %11,0 | −5,4 |
| HDP | 922 | %2,7 | %6,2 | %11,5 | −8,8 |
| Saadet | 325 | %1,0 | %0,8 | %1,3 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 107 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 13 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Saray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 37.843 | 34.405 | %90,9 | 33.660 | 745 |
Saray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ayaspaşa Mahallesi | CHP | %52,9 | %24,0 | %89,8 | 7.389 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %48,1 | %24,2 | %90,7 | 300 |
| Bahçedere Mahallesi | CHP | %45,3 | %28,0 | %96,2 | 79 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %57,1 | %23,9 | %92,3 | 376 |
| Beyazköy Mahallesi | CHP | %50,9 | %23,1 | %91,8 | 1.115 |
| Büyükyoncalı Merkez Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %41,1 | %89,7 | 7.547 |
| Çayla Mahallesi | CHP | %54,2 | %19,9 | %94,8 | 365 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %62,9 | %18,7 | %94,5 | 1.443 |
| Demirler Mahallesi | CHP | %67,1 | %12,7 | %97,6 | 165 |
| Edirköy Mahallesi | CHP | %67,4 | %8,2 | %94,7 | 303 |
| Göçerler Mahallesi | CHP | %55,4 | %21,3 | %95,1 | 680 |
| Güngörmez Mahallesi | CHP | %60,4 | %16,2 | %93,9 | 1.119 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %56,0 | %18,1 | %94,3 | 282 |
| Karabürçek Mahallesi | CHP | %74,6 | %11,0 | %95,2 | 126 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %36,5 | %32,0 | %92,7 | 220 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %52,9 | %22,6 | %90,8 | 5.557 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %42,9 | %24,5 | %93,6 | 513 |
| Küçükyoncalı Mahallesi | CHP | %61,4 | %15,1 | %94,9 | 1.515 |
| Osmanlı Mahallesi | CHP | %49,1 | %20,4 | %91,8 | 184 |
| Pazarcık Mahallesi | CHP | %49,5 | %31,1 | %89,6 | 2.298 |
| Sefaalan Mahallesi | CHP | %49,3 | %35,0 | %94,8 | 1.004 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %43,8 | %32,7 | %100,0 | 159 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %57,0 | %23,1 | %85,7 | 223 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %51,2 | %26,9 | %89,3 | 4.596 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %55,1 | %23,1 | %83,5 | 285 |
İlgili sonuçlar