Kula 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kula sonuçlarında MHP %65,9 ile birinci, İYİ Parti %30,8 ile ikinci; fark 35,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 58,4 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,8 (+23,0 puan). 60 mahalle ve köy arasından 55'inde MHP önde. MHP en güçlü Karaoba Mahallesi (%95,8); İYİ Parti en güçlü Encekler Mahallesi (%74,2). Katılım %91,2 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kula 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kula, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kula | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 19.373 | %65,9 | %18,0 | %7,4 | +58,4 |
| İYİ Parti | 9.061 | %30,8 | %15,5 | %7,8 | +23,0 |
| BBP | 416 | %1,4 | %5,4 | %1,6 | −0,2 |
| Saadet | 263 | %0,9 | %0,9 | %2,9 | −2,0 |
| Vatan Partisi | 206 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| BTP | 96 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
Kula seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 141 | 34.553 | 31.512 | %91,2 | 29.415 | 2.097 |
Kula mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 4 Eylül Mahallesi | MHP | %61,0 | %36,4 | %84,9 | 7.306 |
| Ahmetli Mahallesi | MHP | %52,0 | %45,1 | %91,9 | 111 |
| Akgün Mahallesi | MHP | %73,8 | %22,8 | %89,2 | 1.865 |
| Aktaş Mahallesi | MHP | %76,7 | %17,1 | %100,0 | 140 |
| Ayazören Mahallesi | MHP | %90,6 | %8,0 | %96,9 | 419 |
| Ayvatlar Mahallesi | MHP | %60,4 | %35,8 | %98,3 | 121 |
| Balıbey Mahallesi | MHP | %74,0 | %19,9 | %92,6 | 243 |
| Başıbüyük Mahallesi | MHP | %70,1 | %24,6 | %97,0 | 463 |
| Battalmustafa Mahallesi | MHP | %51,4 | %48,6 | %98,7 | 155 |
| Bayramşah Mahallesi | MHP | %77,0 | %17,0 | %96,3 | 161 |
| Bebekli Mahallesi | MHP | %59,1 | %36,0 | %92,2 | 772 |
| Bey Mahallesi | MHP | %67,7 | %29,9 | %90,1 | 2.222 |
| Börtlüce Mahallesi | MHP | %80,5 | %18,8 | %99,4 | 171 |
| Camii Cedit Mahallesi | MHP | %63,0 | %34,9 | %88,6 | 755 |
| Çarıkballı Mahallesi | MHP | %57,6 | %36,8 | %98,8 | 893 |
| Çarıkmahmutlu Mahallesi | MHP | %82,7 | %11,3 | %99,3 | 146 |
| Çiftçiibrahim Mahallesi | MHP | %83,9 | %11,2 | %98,1 | 156 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %83,5 | %15,4 | %96,2 | 293 |
| Emre Mahallesi | MHP | %78,2 | %17,0 | %94,1 | 170 |
| Encekler Mahallesi | İYİ Parti | %23,7 | %74,2 | %95,3 | 362 |
| Erenbağı Mahallesi | MHP | %67,7 | %29,0 | %99,1 | 108 |
| Eroğlu Mahallesi | MHP | %71,1 | %26,0 | %96,4 | 302 |
| Esenyazı Mahallesi | MHP | %66,1 | %27,1 | %96,1 | 487 |
| Evciler Mahallesi | MHP | %83,4 | %11,0 | %95,7 | 185 |
| Gökçeören Mahallesi | MHP | %51,7 | %44,5 | %94,6 | 1.830 |
| Gökdere Mahallesi | MHP | %84,2 | %12,3 | %94,9 | 136 |
| Gölbaşı Mahallesi | MHP | %83,2 | %11,2 | %94,7 | 228 |
| Güvercinlik Mahallesi | MHP | %54,1 | %41,8 | %97,6 | 331 |
| Hacıtufan Mahallesi | MHP | %88,3 | %8,2 | %97,8 | 225 |
| Hamidiye Mahallesi | MHP | %76,4 | %20,0 | %98,7 | 151 |
| Hayalli Mahallesi | MHP | %73,4 | %20,2 | %102,6 | 114 |
| İbrahimağa Mahallesi | İYİ Parti | %38,9 | %57,9 | %94,4 | 144 |
| İncesu Mahallesi | MHP | %69,7 | %22,7 | %91,4 | 163 |
| Kalınharman Mahallesi | MHP | %67,3 | %29,3 | %97,5 | 163 |
| Karaoba Mahallesi | MHP | %95,8 | %4,2 | %100,0 | 24 |
| Kavacık Mahallesi | MHP | %80,4 | %16,3 | %97,2 | 392 |
| Kenger Mahallesi | İYİ Parti | %37,7 | %56,2 | %93,7 | 174 |
| Kızılkaya Mahallesi | MHP | %72,9 | %23,8 | %92,6 | 571 |
| Konurca Mahallesi | MHP | %71,2 | %24,2 | %96,1 | 233 |
| Körez Mahallesi | MHP | %68,4 | %27,4 | %94,9 | 531 |
| Narıncalıpıtrak Mahallesi | MHP | %78,2 | %17,5 | %96,3 | 721 |
| Narıncalısüleyman Mahallesi | MHP | %77,4 | %20,0 | %100,0 | 199 |
| Ortaköy Mahallesi | MHP | %52,6 | %40,9 | %97,1 | 245 |
| Papuçlu Mahallesi | MHP | %73,9 | %22,1 | %98,1 | 215 |
| Sandal Mahallesi | İYİ Parti | %45,2 | %50,1 | %93,1 | 1.030 |
| Saraçlar Mahallesi | İYİ Parti | %43,5 | %50,5 | %93,2 | 382 |
| Sarnıç Mahallesi | MHP | %90,3 | %9,7 | %98,1 | 258 |
| Seyitali Mahallesi | MHP | %64,3 | %32,5 | %87,1 | 2.655 |
| Söğütdere Mahallesi | MHP | %70,2 | %21,2 | %101,8 | 112 |
| Şehitlioğlu Mahallesi | MHP | %64,8 | %28,9 | %98,5 | 400 |
| Şeremet Mahallesi | MHP | %79,6 | %19,4 | %97,1 | 210 |
| Şeritli Mahallesi | MHP | %83,9 | %14,4 | %100,8 | 125 |
| Şıhlı Mahallesi | MHP | %66,1 | %21,4 | %97,3 | 75 |
| Tatlıçeşme Mahallesi | MHP | %60,9 | %33,0 | %94,7 | 131 |
| Topuzdamları Mahallesi | MHP | %80,0 | %18,5 | %98,2 | 226 |
| Yağbastı Mahallesi | MHP | %78,0 | %19,5 | %87,3 | 55 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %67,8 | %28,9 | %100,0 | 97 |
| Yeşilyayla Mahallesi | MHP | %83,1 | %13,8 | %96,3 | 219 |
| Yurtbaşı Mahallesi | MHP | %60,4 | %39,2 | %100,4 | 227 |
| Zaferiye Mahallesi | MHP | %73,1 | %24,7 | %87,7 | 3.555 |
İlgili sonuçlar