Sarıgöl 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıgöl sonuçlarında MHP %52,3 ile birinci, CHP %45,7 ile ikinci; fark 6,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 44,8 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,7 (+15,9 puan). 35 mahalle ve köy arasından 22'sinde MHP önde. MHP en güçlü Beyharmanı Mahallesi (%84,8); CHP en güçlü Bahadırlar Mahallesi (%65,0). Katılım %93,6 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıgöl 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıgöl, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıgöl | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 13.040 | %52,3 | %18,0 | %7,4 | +44,8 |
| CHP | 11.405 | %45,7 | %28,0 | %29,8 | +15,9 |
| Vatan Partisi | 212 | %0,9 | %0,4 | %0,2 | +0,7 |
| Saadet | 170 | %0,7 | %0,9 | %2,9 | −2,2 |
| BTP | 113 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,1 |
Sarıgöl seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 107 | 28.449 | 26.634 | %93,6 | 24.940 | 1.694 |
Sarıgöl mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | MHP | %49,5 | %46,0 | %93,2 | 818 |
| Ahmetağa Mahallesi | MHP | %56,2 | %42,6 | %95,7 | 750 |
| Alemşahlı Mahallesi | MHP | %55,0 | %42,3 | %98,4 | 812 |
| Aşağı Koçaklar Mahallesi | MHP | %59,8 | %39,0 | %94,3 | 1.134 |
| Ayan Mahallesi | CHP | %45,1 | %53,3 | %89,1 | 1.891 |
| Bağlıca Mahallesi | CHP | %40,9 | %58,3 | %97,5 | 1.111 |
| Bahadırlar Mahallesi | CHP | %32,8 | %65,0 | %95,1 | 751 |
| Baharlar Mahallesi | MHP | %49,4 | %46,6 | %90,6 | 586 |
| Bereketli Mahallesi | MHP | %66,4 | %32,1 | %93,1 | 363 |
| Beyharmanı Mahallesi | MHP | %84,8 | %10,5 | %97,3 | 188 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %43,2 | %55,4 | %90,7 | 2.204 |
| Çanakçı Mahallesi | CHP | %48,3 | %50,3 | %95,0 | 1.092 |
| Çavuşlar Mahallesi | CHP | %44,1 | %54,7 | %96,4 | 755 |
| Çimentepe Mahallesi | CHP | %38,9 | %59,5 | %94,6 | 671 |
| Dadağlı Mahallesi | CHP | %34,0 | %65,0 | %98,4 | 736 |
| Dindarlı Mahallesi | CHP | %49,2 | %49,6 | %95,6 | 996 |
| Doğuşlar Mahallesi | MHP | %70,8 | %29,2 | %119,0 | 21 |
| Emcelli Mahallesi | MHP | %57,3 | %38,1 | %96,3 | 704 |
| Güneydamları Mahallesi | MHP | %67,2 | %30,9 | %99,2 | 483 |
| Günyaka Mahallesi | MHP | %81,7 | %15,4 | %86,7 | 271 |
| Kahramanlar Mahallesi | CHP | %47,3 | %50,4 | %99,3 | 140 |
| Karacaali Mahallesi | MHP | %81,4 | %15,9 | %97,0 | 1.178 |
| Kızılçukur Mahallesi | MHP | %68,7 | %27,2 | %97,3 | 1.091 |
| Konak Mahallesi | CHP | %47,9 | %50,1 | %91,3 | 1.418 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %47,8 | %51,5 | %88,6 | 1.738 |
| Özpınar Mahallesi | MHP | %51,6 | %46,4 | %94,8 | 485 |
| Selimiye Mahallesi | MHP | %59,8 | %36,4 | %98,9 | 541 |
| Sığırtmaçlı Mahallesi | MHP | %62,6 | %34,5 | %97,0 | 502 |
| Siteler Mahallesi | MHP | %50,0 | %49,1 | %88,5 | 2.506 |
| Şeyhdavutlar Mahallesi | MHP | %67,2 | %29,3 | %98,8 | 728 |
| Tırazlar Mahallesi | CHP | %48,9 | %49,1 | %91,3 | 999 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %62,3 | %34,7 | %95,4 | 453 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %68,4 | %26,5 | %91,9 | 123 |
| Yukarıkoçaklar Mahallesi | MHP | %53,1 | %44,8 | %98,7 | 151 |
| Ziyanlar Mahallesi | MHP | %66,7 | %31,4 | %96,6 | 59 |
İlgili sonuçlar