Turgutlu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Turgutlu sonuçlarında CHP %37,2 ile birinci, MHP %36,8 ile ikinci; fark 0,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 7,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+29,4 puan). 61 mahalle ve köy arasından 17'sinde CHP önde. CHP en güçlü Çepnidere Mahallesi (%93,5); MHP en güçlü Ayvacık Mahallesi (%76,3). Katılım %87,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turgutlu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turgutlu | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 36.932 | %37,2 | %28,0 | %29,8 | +7,4 |
| MHP | 36.516 | %36,8 | %18,0 | %7,4 | +29,4 |
| BBP | 22.944 | %23,1 | %5,4 | %1,6 | +21,5 |
| Saadet | 1.341 | %1,4 | %0,9 | %2,9 | −1,6 |
| BTP | 912 | %0,9 | %0,5 | %0,3 | +0,6 |
| Vatan Partisi | 582 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
Turgutlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 369 | 118.265 | 103.283 | %87,3 | 99.227 | 4.056 |
Turgutlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Mahallesi | CHP | %44,2 | %34,8 | %85,0 | 4.163 |
| Akçapınar Mahallesi | MHP | %35,8 | %39,2 | %95,0 | 595 |
| Akköy Mahallesi | MHP | %23,8 | %54,0 | %100,0 | 64 |
| Albayrak Mahallesi | BBP | %27,4 | %33,1 | %86,4 | 3.579 |
| Altay Mahallesi | MHP | %34,4 | %41,1 | %86,6 | 3.800 |
| Aşağıbozkır Mahallesi | MHP | %9,7 | %72,6 | %99,0 | 191 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %41,1 | %22,3 | %87,2 | 6.223 |
| Avşar Mahallesi | MHP | %18,8 | %57,2 | %92,5 | 1.910 |
| Ayvacık Mahallesi | MHP | %12,4 | %76,3 | %96,5 | 198 |
| Baktırlı Mahallesi | MHP | %19,5 | %73,2 | %100,0 | 158 |
| Bozkır Mahallesi | CHP | %47,6 | %39,5 | %101,3 | 149 |
| Bozkurt Mahallesi | MHP | %27,1 | %37,5 | %88,4 | 2.035 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %49,7 | %31,5 | %83,9 | 10.580 |
| Çampınar Mahallesi | MHP | %25,4 | %36,0 | %91,8 | 268 |
| Çatalköprü Mahallesi | MHP | %34,7 | %50,9 | %99,2 | 358 |
| Çepnibektaş Mahallesi | CHP | %83,0 | %10,9 | %88,9 | 332 |
| Çepnidere Mahallesi | CHP | %93,5 | %3,7 | %93,7 | 1.018 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | MHP | %20,7 | %44,2 | %93,7 | 680 |
| Dağyeniköy Mahallesi | MHP | %21,4 | %61,4 | %102,1 | 146 |
| Dalbahçe Mahallesi | MHP | %19,0 | %67,9 | %94,3 | 600 |
| Derbent Mahallesi | MHP | %27,5 | %57,4 | %88,2 | 1.486 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %44,1 | %36,0 | %85,8 | 6.871 |
| Gökgedik Mahallesi | MHP | %42,0 | %48,9 | %100,6 | 180 |
| Güney Mahallesi | MHP | %20,7 | %64,2 | %97,7 | 218 |
| Hacıisalar Mahallesi | MHP | %28,5 | %63,2 | %101,1 | 267 |
| Irlamaz Mahallesi | CHP | %45,6 | %35,3 | %89,7 | 398 |
| İstasyonaltı Mahallesi | CHP | %63,9 | %12,5 | %87,1 | 3.467 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %28,8 | %40,6 | %88,4 | 2.203 |
| İzzettin Mahallesi | MHP | %29,4 | %54,7 | %95,5 | 448 |
| Kabaçınar Mahallesi | MHP | %10,8 | %73,2 | %94,5 | 236 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %19,7 | %61,8 | %96,0 | 249 |
| Karaoluk Mahallesi | BBP | %10,1 | %17,4 | %94,9 | 138 |
| Kayrak Mahallesi | MHP | %7,3 | %72,5 | %99,1 | 318 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %30,3 | %41,4 | %88,2 | 1.681 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %10,7 | %59,3 | %97,6 | 165 |
| Kuşlar Mahallesi | MHP | %34,1 | %51,9 | %97,8 | 317 |
| Musacalı Mahallesi | BBP | %18,2 | %34,7 | %93,7 | 539 |
| Musalaryeniköy Mahallesi | CHP | %41,6 | %34,9 | %94,2 | 258 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %46,0 | %18,9 | %85,9 | 5.889 |
| Osmancık Mahallesi | MHP | %20,6 | %60,6 | %101,6 | 190 |
| Ören Mahallesi | MHP | %15,1 | %63,6 | %93,4 | 346 |
| Özyurt Mahallesi | MHP | %27,3 | %41,1 | %88,3 | 1.414 |
| Sarıbey Mahallesi | BBP | %16,9 | %15,2 | %98,5 | 477 |
| Selvilitepe Mahallesi | MHP | %27,4 | %46,3 | %87,1 | 10.791 |
| Sinirli Mahallesi | CHP | %43,9 | %41,6 | %93,6 | 220 |
| Sivrice Mahallesi | MHP | %11,1 | %51,1 | %103,0 | 100 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %42,6 | %34,3 | %85,8 | 4.310 |
| Şehitler Mahallesi | MHP | %31,5 | %42,5 | %87,3 | 7.026 |
| Temrek Mahallesi | CHP | %63,8 | %26,1 | %87,7 | 81 |
| Turan Mahallesi | MHP | %37,1 | %40,3 | %84,7 | 3.107 |
| Turgutlar Mahallesi | MHP | %22,6 | %43,5 | %88,0 | 2.527 |
| Urganlı Mahallesi | CHP | %40,6 | %22,3 | %89,1 | 3.364 |
| Yakuplar Mahallesi | MHP | %28,9 | %47,1 | %81,0 | 163 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %18,9 | %69,5 | %100,6 | 167 |
| Yedi Eylül Mahallesi | MHP | %35,4 | %39,4 | %86,0 | 7.281 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %40,8 | %34,7 | %86,6 | 3.173 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %57,2 | %26,8 | %97,4 | 306 |
| Yıldırım Mahallesi | MHP | %35,8 | %38,4 | %85,8 | 5.207 |
| Yılmazlar Mahallesi | MHP | %39,0 | %40,3 | %87,8 | 3.830 |
| Yiğitler Mahallesi | MHP | %26,8 | %42,5 | %84,5 | 1.656 |
| Yunusdere Mahallesi | MHP | %7,7 | %76,2 | %98,7 | 154 |
İlgili sonuçlar