Turgutlu 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Turgutlu sonuçlarında MHP %40,0 ile birinci, CHP %33,5 ile ikinci; fark 6,4 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 31,8 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,8 (+16,9 puan). 61 mahalle ve köy arasından 43'ünde MHP önde. MHP en güçlü Yunusdere Mahallesi (%79,7); CHP en güçlü Çepnidere Mahallesi (%92,0). Katılım %87,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turgutlu 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turgutlu | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 39.447 | %40,0 | %18,4 | %8,1 | +31,8 |
| CHP | 33.112 | %33,5 | %27,1 | %28,6 | +5,0 |
| BBP | 18.525 | %18,8 | %5,2 | %1,9 | +16,9 |
| HDP | 4.357 | %4,4 | %2,2 | %5,8 | −1,4 |
| Saadet | 1.541 | %1,6 | %1,1 | %2,8 | −1,3 |
| BTP | 767 | %0,8 | %0,5 | %0,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 567 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| TKP | 384 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Turgutlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 369 | 118.265 | 103.353 | %87,4 | 98.700 | 4.653 |
Turgutlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Mahallesi | CHP | %37,3 | %43,3 | %85,0 | 4.163 |
| Akçapınar Mahallesi | MHP | %41,7 | %36,1 | %95,0 | 595 |
| Akköy Mahallesi | MHP | %60,9 | %21,9 | %100,0 | 64 |
| Albayrak Mahallesi | MHP | %35,7 | %23,5 | %86,3 | 3.579 |
| Altay Mahallesi | MHP | %44,6 | %33,6 | %86,7 | 3.800 |
| Aşağıbozkır Mahallesi | MHP | %74,3 | %10,4 | %99,0 | 191 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %24,8 | %30,8 | %87,9 | 6.223 |
| Avşar Mahallesi | MHP | %60,9 | %18,7 | %92,5 | 1.910 |
| Ayvacık Mahallesi | MHP | %78,0 | %13,6 | %96,5 | 198 |
| Baktırlı Mahallesi | MHP | %77,1 | %16,0 | %100,0 | 158 |
| Bozkır Mahallesi | CHP | %43,2 | %43,2 | %101,3 | 149 |
| Bozkurt Mahallesi | MHP | %41,6 | %23,5 | %88,4 | 2.035 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,0 | %48,3 | %84,0 | 10.580 |
| Çampınar Mahallesi | MHP | %38,5 | %24,8 | %91,8 | 268 |
| Çatalköprü Mahallesi | MHP | %54,2 | %31,9 | %99,2 | 358 |
| Çepnibektaş Mahallesi | CHP | %12,2 | %83,8 | %88,9 | 332 |
| Çepnidere Mahallesi | CHP | %3,8 | %92,0 | %93,7 | 1.018 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | MHP | %50,3 | %19,9 | %95,9 | 680 |
| Dağyeniköy Mahallesi | MHP | %68,3 | %19,3 | %102,1 | 146 |
| Dalbahçe Mahallesi | MHP | %68,4 | %19,4 | %94,5 | 600 |
| Derbent Mahallesi | MHP | %57,9 | %27,5 | %88,2 | 1.486 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %38,5 | %42,1 | %85,8 | 6.871 |
| Gökgedik Mahallesi | MHP | %52,0 | %39,5 | %100,6 | 180 |
| Güney Mahallesi | MHP | %62,9 | %20,6 | %97,7 | 218 |
| Hacıisalar Mahallesi | MHP | %61,8 | %29,4 | %101,1 | 267 |
| Irlamaz Mahallesi | CHP | %38,0 | %41,4 | %89,7 | 398 |
| İstasyonaltı Mahallesi | CHP | %14,1 | %38,9 | %87,1 | 3.467 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %44,7 | %29,2 | %88,8 | 2.203 |
| İzzettin Mahallesi | MHP | %56,0 | %28,1 | %95,5 | 448 |
| Kabaçınar Mahallesi | MHP | %73,1 | %10,0 | %94,5 | 236 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %56,8 | %21,9 | %96,0 | 249 |
| Karaoluk Mahallesi | BBP | %23,0 | %9,7 | %94,9 | 138 |
| Kayrak Mahallesi | MHP | %74,3 | %7,3 | %99,1 | 318 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %44,8 | %27,3 | %88,0 | 1.681 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %60,3 | %11,3 | %98,2 | 165 |
| Kuşlar Mahallesi | MHP | %55,9 | %34,0 | %97,8 | 317 |
| Musacalı Mahallesi | MHP | %38,8 | %18,5 | %93,7 | 539 |
| Musalaryeniköy Mahallesi | CHP | %36,8 | %41,0 | %94,2 | 258 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %21,1 | %29,9 | %85,9 | 5.889 |
| Osmancık Mahallesi | MHP | %64,1 | %18,8 | %101,6 | 190 |
| Ören Mahallesi | MHP | %68,3 | %15,1 | %93,4 | 346 |
| Özyurt Mahallesi | MHP | %45,7 | %25,9 | %88,3 | 1.414 |
| Sarıbey Mahallesi | BBP | %22,0 | %18,6 | %98,5 | 477 |
| Selvilitepe Mahallesi | MHP | %49,7 | %26,4 | %87,1 | 10.791 |
| Sinirli Mahallesi | MHP | %46,4 | %39,8 | %93,6 | 220 |
| Sivrice Mahallesi | MHP | %57,1 | %12,1 | %103,0 | 100 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %38,1 | %41,2 | %85,8 | 4.310 |
| Şehitler Mahallesi | MHP | %46,5 | %30,0 | %87,3 | 7.026 |
| Temrek Mahallesi | CHP | %29,9 | %64,2 | %87,7 | 81 |
| Turan Mahallesi | MHP | %43,6 | %36,6 | %84,7 | 3.107 |
| Turgutlar Mahallesi | MHP | %47,6 | %20,4 | %88,0 | 2.527 |
| Urganlı Mahallesi | CHP | %29,3 | %31,9 | %89,1 | 3.364 |
| Yakuplar Mahallesi | MHP | %50,0 | %30,5 | %81,0 | 163 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %72,8 | %15,4 | %100,6 | 167 |
| Yedi Eylül Mahallesi | MHP | %42,8 | %33,0 | %86,0 | 7.281 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %37,9 | %39,4 | %86,6 | 3.173 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %30,6 | %54,3 | %97,4 | 306 |
| Yıldırım Mahallesi | MHP | %41,6 | %30,3 | %85,8 | 5.207 |
| Yılmazlar Mahallesi | MHP | %43,8 | %37,9 | %87,9 | 3.830 |
| Yiğitler Mahallesi | MHP | %45,0 | %24,1 | %84,5 | 1.656 |
| Yunusdere Mahallesi | MHP | %79,7 | %8,0 | %98,7 | 154 |
İlgili sonuçlar