Alaşehir 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Alaşehir sonuçlarında CHP %47,8 ile birinci, MHP %46,3 ile ikinci; fark 1,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 19,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,3 (+38,2 puan). 87 mahalle ve köy arasından 35'inde CHP önde. CHP en güçlü Örnekköy Mahallesi (%79,2); MHP en güçlü Gürsu Mahallesi (%89,7). Katılım %91,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alaşehir 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Alaşehir, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alaşehir | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 31.510 | %47,8 | %27,1 | %28,6 | +19,2 |
| MHP | 30.545 | %46,3 | %18,4 | %8,1 | +38,2 |
| BBP | 1.923 | %2,9 | %5,2 | %1,9 | +1,0 |
| DP | 757 | %1,1 | %0,8 | %0,9 | +0,3 |
| Saadet | 509 | %0,8 | %1,1 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 256 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 156 | %0,2 | %0,5 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 134 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 134 | %0,2 | %0,0 | %0,3 | −0,1 |
Alaşehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 275 | 76.218 | 69.614 | %91,3 | 65.924 | 3.690 |
Alaşehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Mahallesi | CHP | %55,2 | %40,3 | %94,9 | 526 |
| Alhan Mahallesi | MHP | %31,4 | %64,3 | %99,0 | 382 |
| Aydoğdu Mahallesi | CHP | %50,0 | %45,5 | %95,7 | 258 |
| Azıtepe Mahallesi | MHP | %25,7 | %68,3 | %98,7 | 302 |
| Badınca Mahallesi | CHP | %61,3 | %30,8 | %95,2 | 351 |
| Bahadır Mahallesi | MHP | %22,4 | %72,4 | %98,2 | 549 |
| Bahçedere Mahallesi | MHP | %23,2 | %73,2 | %98,3 | 59 |
| Bahçeliköy Mahallesi | MHP | %35,4 | %55,1 | %94,0 | 149 |
| Baklacı Mahallesi | CHP | %48,9 | %48,7 | %93,8 | 822 |
| Barış Mahallesi | CHP | %63,1 | %33,2 | %89,4 | 1.428 |
| Belenyaka Mahallesi | MHP | %36,3 | %52,6 | %97,2 | 531 |
| Beşeylül Mahallesi | CHP | %53,1 | %42,1 | %86,8 | 3.967 |
| Caberburhan Mahallesi | CHP | %54,8 | %42,1 | %95,1 | 445 |
| Caberfakılı Mahallesi | CHP | %56,6 | %40,8 | %95,4 | 461 |
| Caberkonaklı Mahallesi | CHP | %62,2 | %34,9 | %97,3 | 257 |
| Çağlayan Mahallesi | MHP | %31,9 | %65,2 | %94,7 | 321 |
| Çakırcaali Mahallesi | CHP | %55,6 | %40,5 | %96,4 | 366 |
| Çamlıbel Mahallesi | MHP | %18,6 | %76,3 | %100,0 | 107 |
| Çarıkbozdağ Mahallesi | MHP | %42,9 | %52,6 | %98,1 | 323 |
| Çarıkkaralar Mahallesi | MHP | %8,5 | %86,2 | %100,9 | 110 |
| Çarıktekke Mahallesi | MHP | %29,8 | %67,8 | %100,8 | 124 |
| Çeşneli Mahallesi | CHP | %56,8 | %38,8 | %99,2 | 366 |
| Dağarlar Mahallesi | MHP | %46,0 | %47,3 | %94,5 | 474 |
| Dağhacıyusuf Mahallesi | MHP | %34,6 | %53,8 | %94,1 | 1.238 |
| Delemenler Mahallesi | MHP | %45,1 | %45,3 | %93,1 | 1.587 |
| Erenköy Mahallesi | MHP | %37,8 | %55,9 | %97,4 | 154 |
| Esen Tepe Mahallesi | MHP | %39,5 | %53,5 | %87,1 | 916 |
| Evrenli Mahallesi | MHP | %21,7 | %70,0 | %97,6 | 246 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %53,8 | %41,0 | %89,1 | 2.272 |
| Girelli Mahallesi | MHP | %39,8 | %54,8 | %94,5 | 991 |
| Göbekli Mahallesi | CHP | %51,2 | %43,3 | %97,8 | 312 |
| Gülenyaka Mahallesi | CHP | %74,8 | %17,3 | %96,5 | 144 |
| Gülpınar Mahallesi | MHP | %24,9 | %67,7 | %93,4 | 347 |
| Gümüşçay Mahallesi | MHP | %47,6 | %48,1 | %96,6 | 622 |
| Gürsu Mahallesi | MHP | %8,0 | %89,7 | %96,7 | 91 |
| Hacıaliler Mahallesi | MHP | %38,5 | %54,9 | %89,7 | 439 |
| Hacıbey Mahallesi | CHP | %48,6 | %45,9 | %90,3 | 3.021 |
| Horzumalayaka Mahallesi | MHP | %41,9 | %52,6 | %98,4 | 243 |
| Horzumembelli Mahallesi | MHP | %32,9 | %61,6 | %67,5 | 117 |
| Horzumkeserler Mahallesi | MHP | %31,5 | %63,4 | %95,6 | 517 |
| Horzumsazdere Mahallesi | MHP | %40,7 | %54,9 | %99,2 | 130 |
| Ilgın Mahallesi | CHP | %56,6 | %37,4 | %94,5 | 200 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %48,8 | %44,8 | %90,7 | 527 |
| Işıklar Mahallesi | CHP | %49,1 | %45,8 | %95,8 | 548 |
| İsmailbey Mahallesi | MHP | %12,3 | %81,1 | %101,8 | 114 |
| İsmetiye Mahallesi | MHP | %15,2 | %81,0 | %95,0 | 200 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %54,8 | %39,7 | %85,8 | 5.813 |
| Karacalar Mahallesi | CHP | %45,4 | %43,7 | %98,5 | 131 |
| Karadağ Mahallesi | MHP | %18,4 | %71,7 | %96,2 | 183 |
| Kasaplı Mahallesi | CHP | %48,5 | %45,7 | %96,1 | 539 |
| Kavaklıdere Mahallesi | MHP | %41,1 | %55,4 | %89,6 | 3.469 |
| Kemaliye Mahallesi | MHP | %45,9 | %50,4 | %93,0 | 1.194 |
| Kestanederesi Mahallesi | MHP | %10,7 | %86,7 | %103,9 | 77 |
| Killik Mahallesi | MHP | %44,8 | %47,7 | %93,1 | 1.881 |
| Kozluca Mahallesi | MHP | %25,8 | %70,2 | %97,6 | 412 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %50,7 | %42,5 | %86,3 | 3.462 |
| Kurudere Mahallesi | MHP | %33,8 | %63,4 | %97,6 | 166 |
| Matarlı Mahallesi | MHP | %46,5 | %47,9 | %97,6 | 83 |
| Menderes Mahallesi | MHP | %45,4 | %50,4 | %89,2 | 1.388 |
| Narlıdere Mahallesi | MHP | %32,3 | %61,0 | %99,5 | 366 |
| Osmaniye Mahallesi | MHP | %45,8 | %51,6 | %98,7 | 456 |
| Örencik Mahallesi | MHP | %31,5 | %54,7 | %96,0 | 505 |
| Örnekköy Mahallesi | CHP | %79,2 | %16,8 | %92,1 | 229 |
| Piyadeler Mahallesi | MHP | %37,6 | %45,7 | %94,6 | 1.137 |
| Sakarya Mahallesi | CHP | %57,7 | %36,4 | %87,4 | 2.531 |
| Sarıpınar Mahallesi | MHP | %37,7 | %54,6 | %94,8 | 598 |
| Sarısu Mahallesi | CHP | %52,2 | %42,6 | %89,1 | 2.400 |
| Selce Mahallesi | MHP | %36,3 | %59,1 | %100,5 | 203 |
| Serinköy Mahallesi | CHP | %65,4 | %23,5 | %98,9 | 88 |
| Serinyayla Mahallesi | MHP | %28,5 | %66,9 | %98,8 | 586 |
| Sobran Mahallesi | MHP | %19,6 | %77,8 | %97,4 | 530 |
| Soğanlı Mahallesi | MHP | %43,8 | %52,0 | %94,6 | 389 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %57,3 | %36,7 | %87,9 | 2.562 |
| Soğukyurt Mahallesi | MHP | %26,1 | %71,0 | %99,5 | 197 |
| Subaşı Mahallesi | MHP | %44,5 | %45,5 | %97,1 | 718 |
| Şahyar Mahallesi | CHP | %60,3 | %35,2 | %93,1 | 551 |
| Şeyh Sinan Mahallesi | CHP | %50,2 | %43,3 | %89,7 | 1.930 |
| Tepeköy Mahallesi | MHP | %32,4 | %60,1 | %94,3 | 1.500 |
| Toygar Mahallesi | CHP | %55,8 | %40,9 | %95,7 | 376 |
| Türkmen Mahallesi | MHP | %26,2 | %65,1 | %97,5 | 160 |
| Uluderbent Mahallesi | CHP | %51,9 | %38,2 | %92,1 | 2.127 |
| Üzümlü Mahallesi | CHP | %42,6 | %42,1 | %96,0 | 223 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %47,3 | %49,0 | %90,0 | 3.646 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %60,9 | %33,0 | %88,5 | 2.376 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %67,1 | %28,8 | %95,7 | 397 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %55,9 | %39,9 | %94,3 | 2.890 |
| Yuvacalı Mahallesi | MHP | %21,5 | %73,1 | %100,0 | 95 |
İlgili sonuçlar