Gölmarmara 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölmarmara sonuçlarında AK Parti %50,8 ile birinci, CHP %48,0 ile ikinci; fark 2,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 8,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %48,0 (+19,4 puan). 21 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Değnekler Mahallesi (%92,6); CHP en güçlü Hacıveliler Mahallesi (%69,1). Katılım %92,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölmarmara 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölmarmara, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölmarmara | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.063 | %50,8 | %28,6 | %42,7 | +8,1 |
| CHP | 4.782 | %48,0 | %27,1 | %28,6 | +19,4 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| Saadet | 31 | %0,3 | %1,1 | %2,8 | −2,5 |
| BTP | 27 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 20 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
Gölmarmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 11.495 | 10.597 | %92,2 | 9.961 | 636 |
Gölmarmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %45,9 | %90,2 | 2.572 |
| Ayanlar Mahallesi | AK Parti | %90,8 | %7,6 | %99,3 | 137 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %28,8 | %99,5 | 196 |
| Çamköy Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %25,4 | %96,2 | 132 |
| Çömlekçi Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %47,2 | %96,9 | 129 |
| Değnekler Mahallesi | AK Parti | %92,6 | %6,4 | %96,5 | 451 |
| Eski Camii Mahallesi | CHP | %44,7 | %53,7 | %89,4 | 738 |
| Hacıbaştanlar Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %101,1 | 92 |
| Hacıveliler Mahallesi | CHP | %28,5 | %69,1 | %99,1 | 217 |
| Hıroğlu Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %39,5 | %91,1 | 90 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %48,5 | %50,3 | %89,2 | 1.149 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %32,9 | %66,3 | %89,0 | 1.238 |
| Kayaaltı Mahallesi | CHP | %49,0 | %50,6 | %94,9 | 275 |
| Kayapınar Mahallesi | CHP | %35,7 | %62,6 | %90,1 | 886 |
| Kılcanlar Mahallesi | CHP | %40,8 | %59,2 | %95,1 | 82 |
| Ozanca Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %44,8 | %94,5 | 1.235 |
| Taşkuyucak Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %27,1 | %100,6 | 352 |
| Tiyenli Mahallesi | CHP | %45,1 | %54,2 | %96,4 | 450 |
| Yeni Camii Mahallesi | CHP | %45,3 | %54,3 | %92,2 | 719 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %44,3 | %91,8 | 306 |
| Yunuslar Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %31,8 | %93,9 | 49 |
İlgili sonuçlar