Çorlu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çorlu sonuçlarında CHP %50,9 ile birinci, AK Parti %39,8 ile ikinci; fark 11,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 21,0 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Sarılar Mahallesi (%78,8); AK Parti en güçlü Silahtarağa Mahallesi (%79,2). Katılım %82,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çorlu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çorlu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çorlu | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 77.657 | %50,9 | %48,7 | %29,8 | +21,0 |
| AK Parti | 60.743 | %39,8 | %41,1 | %42,6 | −2,8 |
| İYİ Parti | 7.056 | %4,6 | %2,2 | %7,8 | −3,1 |
| HDP | 3.539 | %2,3 | %1,5 | %4,5 | −2,2 |
| BBP | 1.658 | %1,1 | %0,8 | %1,6 | −0,5 |
| Saadet | 1.240 | %0,8 | %0,8 | %2,9 | −2,1 |
| TKP | 352 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 240 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 186 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Çorlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 562 | 188.815 | 156.546 | %82,9 | 152.671 | 3.875 |
Çorlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alipaşa Mahallesi | CHP | %59,9 | %31,9 | %84,1 | 7.189 |
| Cemaliye Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %55,4 | %81,2 | 6.032 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %44,7 | %42,2 | %85,7 | 453 |
| Çobançeşme Mahallesi | CHP | %54,4 | %36,7 | %82,6 | 9.739 |
| Deregündüzlü Mahallesi | CHP | %59,7 | %33,6 | %101,7 | 118 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %65,3 | %25,7 | %82,7 | 9.756 |
| Hatip Mahallesi | CHP | %48,9 | %41,2 | %81,9 | 2.184 |
| Havuzlar Mahallesi | CHP | %53,0 | %36,5 | %83,2 | 7.594 |
| Hıdırağa Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %53,9 | %76,8 | 6.121 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %61,9 | %28,1 | %86,1 | 6.518 |
| Kazımiye Mahallesi | CHP | %55,2 | %35,5 | %83,0 | 7.916 |
| Kemalettin Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %54,9 | %82,1 | 11.058 |
| Maksutlu Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %50,7 | %97,2 | 72 |
| Muhittin Mahallesi | CHP | %55,4 | %35,8 | %82,8 | 28.499 |
| Nusratiye Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %56,1 | %83,9 | 13.297 |
| Önerler Mahallesi | CHP | %59,4 | %32,1 | %88,4 | 2.016 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %50,0 | %41,2 | %81,9 | 25.287 |
| Rumeli Mahallesi | CHP | %47,5 | %42,6 | %82,2 | 6.250 |
| Sarılar Mahallesi | CHP | %78,8 | %16,2 | %95,0 | 362 |
| Seymen Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %51,1 | %90,9 | 773 |
| Silahtarağa Mahallesi | AK Parti | %12,6 | %79,2 | %88,2 | 1.742 |
| Şahpaz Mahallesi | CHP | %55,9 | %36,4 | %94,1 | 438 |
| Şeyhsinan Mahallesi | CHP | %55,4 | %36,2 | %82,7 | 28.392 |
| Türkgücü Mahallesi | CHP | %71,1 | %22,7 | %83,8 | 870 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %55,4 | %21,4 | %83,2 | 1.343 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %60,0 | %32,1 | %86,2 | 4.796 |
İlgili sonuçlar