Muratlı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratlı sonuçlarında CHP %47,4 ile birinci, MHP %43,3 ile ikinci; fark 4,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 17,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,3 (+35,8 puan). 20 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çevrimkaya Mahallesi (%81,2); MHP en güçlü Aşağısevindikli Mahallesi (%52,1). Katılım %88,4 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratlı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratlı, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muratlı | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.904 | %47,4 | %48,7 | %29,8 | +17,6 |
| MHP | 8.132 | %43,3 | %2,6 | %7,4 | +35,8 |
| İYİ Parti | 1.370 | %7,3 | %2,2 | %7,8 | −0,5 |
| Saadet | 193 | %1,0 | %0,8 | %2,9 | −1,9 |
| DP | 153 | %0,8 | %0,2 | %1,0 | −0,1 |
| BTP | 35 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Muratlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 22.005 | 19.450 | %88,4 | 18.787 | 663 |
Muratlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arzulu Mahallesi | MHP | %42,6 | %51,5 | %94,8 | 290 |
| Aşağısevindikli Mahallesi | MHP | %39,7 | %52,1 | %91,3 | 911 |
| Aydınköy Mahallesi | CHP | %77,6 | %17,7 | %95,7 | 207 |
| Balabanlı Mahallesi | CHP | %72,1 | %17,6 | %88,3 | 266 |
| Ballıhoca Mahallesi | CHP | %49,9 | %34,5 | %91,3 | 414 |
| Çevrimkaya Mahallesi | CHP | %81,2 | %13,0 | %91,0 | 78 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %45,8 | %46,4 | %87,1 | 3.465 |
| Hanoğlu Mahallesi | CHP | %55,9 | %33,3 | %95,6 | 113 |
| İnanlı Mahallesi | MHP | %39,9 | %47,4 | %93,9 | 396 |
| İstiklal Kurtpınar Mahallesi | CHP | %48,4 | %42,4 | %87,8 | 5.242 |
| Kazım Dirik Turan Mahallesi | MHP | %43,2 | %46,5 | %87,7 | 3.281 |
| Kepenekli Mahallesi | CHP | %72,4 | %14,3 | %99,0 | 99 |
| Kırkkepenekli Mahallesi | CHP | %47,1 | %34,9 | %92,5 | 570 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %45,5 | %45,2 | %86,2 | 5.232 |
| Müsellim Mahallesi | CHP | %65,7 | %25,4 | %104,7 | 64 |
| Yavaşça Mahallesi | CHP | %50,5 | %35,5 | %102,1 | 97 |
| Yeşilsırt Mahallesi | CHP | %62,3 | %32,3 | %89,0 | 663 |
| Yukarısevindikli Mahallesi | CHP | %52,1 | %41,4 | %94,2 | 462 |
| Yukarısırt Mahallesi | CHP | %61,2 | %34,7 | %104,3 | 47 |
| Yurtbekler Mahallesi | MHP | %45,1 | %47,1 | %96,3 | 108 |
İlgili sonuçlar