Saray 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Saray sonuçlarında CHP %57,7 ile birinci, MHP %25,0 ile ikinci; fark 32,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 27,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,0 (+17,6 puan). 29 mahalle ve köy arasından 25'inde CHP önde. CHP en güçlü Karabürçek Mahallesi (%81,0); MHP en güçlü Atatürk Mahallesi (%53,1). Katılım %88,4 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saray 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Saray, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saray | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 18.743 | %57,7 | %48,7 | %29,8 | +27,9 |
| MHP | 8.127 | %25,0 | %2,6 | %7,4 | +17,6 |
| İYİ Parti | 4.944 | %15,2 | %2,2 | %7,8 | +7,5 |
| Saadet | 361 | %1,1 | %0,8 | %2,9 | −1,8 |
| BBP | 143 | %0,4 | %0,8 | %1,6 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 110 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 51 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Saray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 123 | 38.051 | 33.642 | %88,4 | 32.479 | 1.163 |
Saray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | MHP | %28,3 | %53,1 | %89,0 | 992 |
| Ayaspaşa Mahallesi | CHP | %66,8 | %20,6 | %87,2 | 7.461 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %54,5 | %16,2 | %87,9 | 306 |
| Aziziye Mahallesi | CHP | %38,8 | %29,8 | %83,9 | 1.532 |
| Bahçedere Mahallesi | CHP | %46,3 | %24,4 | %97,7 | 88 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %71,0 | %13,8 | %92,4 | 383 |
| Beyazköy Mahallesi | CHP | %56,2 | %21,7 | %87,3 | 1.078 |
| Bozoba Mahallesi | MHP | %34,5 | %35,5 | %87,1 | 1.778 |
| Büyükyoncalı Merkez Mahallesi | CHP | %46,3 | %27,0 | %86,0 | 1.520 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %27,0 | %47,7 | %88,0 | 1.712 |
| Çayla Mahallesi | CHP | %63,1 | %23,7 | %96,6 | 357 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %66,8 | %20,6 | %92,4 | 1.460 |
| Demirler Mahallesi | CHP | %72,8 | %10,1 | %97,6 | 164 |
| Edirköy Mahallesi | CHP | %75,7 | %9,5 | %94,9 | 332 |
| Göçerler Mahallesi | İYİ Parti | %30,8 | %13,5 | %95,1 | 680 |
| Güngörmez Mahallesi | CHP | %65,4 | %14,9 | %93,4 | 1.144 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %76,2 | %14,5 | %92,4 | 329 |
| Karabürçek Mahallesi | CHP | %81,0 | %13,1 | %99,3 | 141 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %54,4 | %28,6 | %95,7 | 233 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %63,0 | %23,4 | %86,9 | 5.474 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %59,0 | %24,4 | %91,2 | 522 |
| Küçükyoncalı Mahallesi | CHP | %73,3 | %12,9 | %93,4 | 1.535 |
| Osmanlı Mahallesi | CHP | %59,3 | %18,6 | %92,6 | 188 |
| Pazarcık Mahallesi | CHP | %62,7 | %28,5 | %86,7 | 2.317 |
| Sefaalan Mahallesi | CHP | %50,7 | %35,6 | %93,6 | 1.021 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %50,7 | %40,3 | %94,8 | 154 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %51,1 | %39,8 | %89,6 | 222 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %60,1 | %24,6 | %86,0 | 4.609 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %67,4 | %19,7 | %91,2 | 319 |
İlgili sonuçlar