Saray 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Saray sonuçlarında CHP %56,9 ile birinci, MHP %25,7 ile ikinci; fark 31,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 28,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,7 (+17,6 puan). 29 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Edirköy Mahallesi (%75,9); MHP en güçlü Atatürk Mahallesi (%53,2). Katılım %88,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saray 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Saray, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saray | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 18.438 | %56,9 | %46,9 | %28,6 | +28,4 |
| MHP | 8.325 | %25,7 | %2,5 | %8,1 | +17,6 |
| İYİ Parti | 4.753 | %14,7 | %4,0 | %7,3 | +7,4 |
| Saadet | 403 | %1,2 | %0,9 | %2,8 | −1,6 |
| BBP | 155 | %0,5 | %1,1 | %1,9 | −1,4 |
| TKP | 128 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 123 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 57 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Saray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 123 | 38.051 | 33.641 | %88,4 | 32.382 | 1.259 |
Saray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | MHP | %28,3 | %53,2 | %89,1 | 992 |
| Ayaspaşa Mahallesi | CHP | %65,2 | %21,2 | %87,2 | 7.461 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %50,2 | %15,8 | %87,9 | 306 |
| Aziziye Mahallesi | CHP | %38,2 | %31,0 | %83,9 | 1.532 |
| Bahçedere Mahallesi | CHP | %50,6 | %24,1 | %97,7 | 88 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %70,8 | %14,6 | %92,4 | 383 |
| Beyazköy Mahallesi | CHP | %58,9 | %21,8 | %87,3 | 1.078 |
| Bozoba Mahallesi | CHP | %34,8 | %34,5 | %87,1 | 1.778 |
| Büyükyoncalı Merkez Mahallesi | CHP | %46,4 | %27,5 | %86,0 | 1.520 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %25,4 | %48,6 | %88,1 | 1.712 |
| Çayla Mahallesi | CHP | %62,7 | %25,1 | %96,6 | 357 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %68,1 | %20,7 | %92,4 | 1.460 |
| Demirler Mahallesi | CHP | %75,0 | %12,2 | %97,6 | 164 |
| Edirköy Mahallesi | CHP | %75,9 | %11,6 | %94,9 | 332 |
| Göçerler Mahallesi | İYİ Parti | %33,0 | %18,0 | %95,1 | 680 |
| Güngörmez Mahallesi | CHP | %65,7 | %14,4 | %93,4 | 1.144 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %74,9 | %15,8 | %92,4 | 329 |
| Karabürçek Mahallesi | CHP | %72,1 | %14,7 | %99,3 | 141 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %56,0 | %25,6 | %96,1 | 233 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %61,4 | %24,5 | %86,9 | 5.474 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %56,8 | %29,2 | %91,2 | 522 |
| Küçükyoncalı Mahallesi | CHP | %72,4 | %13,8 | %93,4 | 1.535 |
| Osmanlı Mahallesi | CHP | %62,4 | %17,6 | %92,6 | 188 |
| Pazarcık Mahallesi | CHP | %62,5 | %28,5 | %86,7 | 2.317 |
| Sefaalan Mahallesi | CHP | %50,4 | %35,9 | %93,6 | 1.021 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %47,5 | %44,0 | %94,8 | 154 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %51,3 | %38,6 | %89,6 | 222 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %58,8 | %25,4 | %86,0 | 4.609 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %66,4 | %20,7 | %91,2 | 319 |
İlgili sonuçlar