Muratlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Muratlı sonuçlarında CHP %49,5 ile birinci, MHP %39,7 ile ikinci; fark 9,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 20,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,7 (+31,6 puan). 20 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Çevrimkaya Mahallesi (%79,7); MHP en güçlü Aşağısevindikli Mahallesi (%52,7). Katılım %88,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Muratlı, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muratlı | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.272 | %49,5 | %46,9 | %28,6 | +20,9 |
| MHP | 7.442 | %39,7 | %2,5 | %8,1 | +31,6 |
| İYİ Parti | 1.622 | %8,7 | %4,0 | %7,3 | +1,4 |
| Saadet | 194 | %1,0 | %0,9 | %2,8 | −1,8 |
| DP | 120 | %0,6 | %0,2 | %0,9 | −0,2 |
| TKP | 48 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Muratlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 22.005 | 19.453 | %88,4 | 18.725 | 728 |
Muratlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arzulu Mahallesi | CHP | %49,4 | %42,8 | %94,8 | 290 |
| Aşağısevindikli Mahallesi | MHP | %40,1 | %52,7 | %91,3 | 911 |
| Aydınköy Mahallesi | CHP | %78,5 | %16,2 | %95,7 | 207 |
| Balabanlı Mahallesi | CHP | %74,9 | %13,9 | %88,3 | 266 |
| Ballıhoca Mahallesi | CHP | %51,5 | %33,0 | %91,3 | 414 |
| Çevrimkaya Mahallesi | CHP | %79,7 | %14,5 | %91,0 | 78 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %48,1 | %42,1 | %87,1 | 3.465 |
| Hanoğlu Mahallesi | CHP | %56,4 | %30,7 | %95,6 | 113 |
| İnanlı Mahallesi | CHP | %44,0 | %42,9 | %94,2 | 396 |
| İstiklal Kurtpınar Mahallesi | CHP | %51,2 | %38,0 | %87,9 | 5.242 |
| Kazım Dirik Turan Mahallesi | CHP | %46,1 | %42,9 | %87,7 | 3.281 |
| Kepenekli Mahallesi | CHP | %75,0 | %11,5 | %99,0 | 99 |
| Kırkkepenekli Mahallesi | CHP | %45,3 | %31,6 | %92,5 | 570 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %46,8 | %42,2 | %86,2 | 5.232 |
| Müsellim Mahallesi | CHP | %63,6 | %22,7 | %104,7 | 64 |
| Yavaşça Mahallesi | CHP | %49,5 | %34,4 | %102,1 | 97 |
| Yeşilsırt Mahallesi | CHP | %65,7 | %28,9 | %89,0 | 663 |
| Yukarısevindikli Mahallesi | CHP | %52,3 | %38,8 | %94,2 | 462 |
| Yukarısırt Mahallesi | CHP | %64,6 | %29,2 | %104,3 | 47 |
| Yurtbekler Mahallesi | CHP | %52,5 | %41,4 | %96,3 | 108 |
İlgili sonuçlar