Şarköy 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şarköy sonuçlarında CHP %53,5 ile birinci, AK Parti %43,6 ile ikinci; fark 9,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 24,9 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Palamut Mahallesi (%73,3); AK Parti en güçlü Kocaali Mahallesi (%77,9). Katılım %83,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şarköy 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şarköy, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şarköy | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.319 | %53,5 | %46,9 | %28,6 | +24,9 |
| AK Parti | 9.224 | %43,6 | %40,0 | %42,7 | +0,9 |
| Saadet | 147 | %0,7 | %0,9 | %2,8 | −2,1 |
| BBP | 115 | %0,5 | %1,1 | %1,9 | −1,3 |
| Bağımsızlar | 96 | %0,5 | %0,0 | %0,3 | +0,2 |
| DSP | 79 | %0,4 | %1,6 | %0,8 | −0,4 |
| DP | 77 | %0,4 | %0,2 | %0,9 | −0,5 |
| TKP | 39 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 39 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Şarköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 93 | 26.502 | 21.995 | %83,0 | 21.162 | 833 |
Şarköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkalamış Mahallesi | CHP | %71,0 | %27,7 | %83,9 | 192 |
| Beyoğlu Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %55,7 | %95,0 | 161 |
| Bulgur Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %51,5 | %94,9 | 118 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %54,2 | %87,8 | 4.088 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %60,4 | %36,7 | %77,3 | 5.331 |
| Çengelli Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %54,5 | %89,6 | 144 |
| Çınarlı Mahallesi | CHP | %52,5 | %45,7 | %92,7 | 441 |
| Eriklice Mahallesi | CHP | %68,4 | %30,0 | %82,2 | 928 |
| Gaziköy Mahallesi | CHP | %61,4 | %37,3 | %89,3 | 382 |
| Gölcük Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %55,2 | %93,6 | 328 |
| Güzelköy Mahallesi | CHP | %50,0 | %46,6 | %91,6 | 178 |
| Hoşköy Mahallesi | CHP | %50,5 | %47,8 | %85,5 | 1.334 |
| İğdebağları Mahallesi | CHP | %58,0 | %35,3 | %89,6 | 346 |
| İshaklı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %52,6 | %98,8 | 81 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %55,4 | %41,6 | %78,7 | 6.747 |
| Kızılcaterzi Mahallesi | CHP | %54,0 | %44,9 | %77,8 | 477 |
| Kirazlı Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %50,5 | %82,4 | 244 |
| Kocaali Mahallesi | AK Parti | %21,0 | %77,9 | %94,0 | 218 |
| Mursallı Mahallesi | CHP | %49,8 | %49,8 | %85,5 | 282 |
| Mürefte Mahallesi | CHP | %57,1 | %38,7 | %80,0 | 2.081 |
| Palamut Mahallesi | CHP | %73,3 | %26,7 | %81,1 | 37 |
| Sofuköy Mahallesi | CHP | %59,5 | %35,1 | %101,3 | 75 |
| Şenköy Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %53,2 | %100,5 | 193 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %52,9 | %44,1 | %86,5 | 296 |
| Uçmakdere Mahallesi | CHP | %72,9 | %23,6 | %82,5 | 189 |
| Ulaman Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %55,9 | %93,9 | 229 |
| Yayaağaç Mahallesi | CHP | %62,9 | %37,1 | %95,7 | 253 |
| Yayaköy Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %51,5 | %94,4 | 178 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %55,5 | %41,3 | %91,6 | 546 |
| Yörgüç Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %66,8 | %97,9 | 235 |
| Yukarıkalamış Mahallesi | CHP | %63,3 | %30,7 | %91,2 | 170 |
İlgili sonuçlar