Pozantı 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pozantı sonuçlarında MHP %55,3 ile birinci, CHP %39,0 ile ikinci; fark 16,3 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 51,4 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,0 (+5,2 puan). 21 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Dağdibi Mahallesi (%79,6); CHP en güçlü Belemedik Mahallesi (%84,9). Katılım %87,9 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pozantı 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pozantı, Adana, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Pozantı | Adana | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 7.095 | %55,3 | %42,8 | %3,9 | +51,4 |
| CHP | 5.006 | %39,0 | %53,7 | %33,8 | +5,2 |
| Bağımsızlar | 258 | %2,0 | %0,1 | %1,1 | +0,9 |
| Saadet | 211 | %1,6 | %1,9 | %2,8 | −1,1 |
| BTP | 143 | %1,1 | %0,3 | %0,4 | +0,7 |
| DSP | 55 | %0,4 | %0,5 | %1,2 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Pozantı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 15.496 | 13.616 | %87,9 | 12.826 | 790 |
Pozantı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçatekir Mahallesi | MHP | %59,4 | %36,4 | %72,7 | 1.409 |
| Alpu Mahallesi | CHP | %27,7 | %72,3 | %91,2 | 159 |
| Aşçıbekirli Mahallesi | MHP | %71,8 | %21,7 | %95,7 | 1.001 |
| Belemedik Mahallesi | CHP | %15,1 | %84,9 | %98,2 | 56 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %47,6 | %47,4 | %92,0 | 664 |
| Çamlıbel Mahallesi | MHP | %71,7 | %21,7 | %99,1 | 107 |
| Dağdibi Mahallesi | MHP | %79,6 | %14,6 | %86,0 | 516 |
| Eskikonacık Mahallesi | MHP | %51,0 | %45,8 | %79,5 | 244 |
| Fındıklı Mahallesi | MHP | %52,2 | %41,5 | %84,7 | 334 |
| Gökbez Mahallesi | CHP | %47,6 | %47,9 | %92,5 | 755 |
| Hamidiye Mahallesi | CHP | %47,8 | %49,9 | %95,7 | 652 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %44,3 | %51,0 | %86,5 | 1.514 |
| Kamışlı Mahallesi | MHP | %62,6 | %29,5 | %87,6 | 1.285 |
| Karakışlakçı Mahallesi | MHP | %66,7 | %25,4 | %93,2 | 442 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %52,9 | %40,6 | %88,6 | 1.200 |
| Ömerli Mahallesi | MHP | %72,3 | %22,9 | %89,7 | 224 |
| Yağlıtaş Mahallesi | MHP | %78,5 | %19,1 | %88,3 | 290 |
| Yazıcak Mahallesi | MHP | %64,3 | %26,5 | %94,9 | 216 |
| Yenikonacık Mahallesi | MHP | %55,2 | %40,2 | %89,3 | 308 |
| Yukarıbelemedik Mahallesi | MHP | %68,6 | %18,8 | %95,3 | 363 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %49,1 | %45,0 | %87,3 | 3.757 |
İlgili sonuçlar