Doğanyol 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Doğanyol sonuçlarında AK Parti %72,9 ile birinci, DP %13,2 ile ikinci; fark 59,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 27,8 puan üstünde. DP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+12,4 puan). 16 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Poyraz Mahallesi (%95,2); DP en güçlü Çolak Mahallesi (%22,1). Katılım %86,3 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanyol 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Doğanyol, Malatya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanyol | Malatya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.035 | %72,9 | %68,5 | %45,1 | +27,8 |
| DP | 368 | %13,2 | %0,4 | %0,7 | +12,4 |
| CHP | 236 | %8,5 | %23,2 | %33,8 | −25,4 |
| Saadet | 116 | %4,2 | %5,3 | %2,8 | +1,4 |
| DSP | 14 | %0,5 | %0,3 | %1,2 | −0,7 |
| HDP | 13 | %0,5 | %1,5 | %3,2 | −2,7 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 2 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,1 | %0,2 | %1,1 | −1,1 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Doğanyol seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 3.417 | 2.950 | %86,3 | 2.791 | 159 |
Doğanyol mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkent Mahallesi | AK Parti | %78,6 | %10,7 | %75,7 | 37 |
| Behramlı Mahallesi | AK Parti | %88,6 | %5,7 | %76,1 | 46 |
| Burçköy Mahallesi | AK Parti | %83,1 | %11,3 | %85,3 | 177 |
| Çolak Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %22,1 | %87,3 | 700 |
| Damlı Mahallesi | AK Parti | %72,1 | %14,2 | %80,2 | 258 |
| Gevheruşağı Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %7,8 | %88,1 | 134 |
| Gökçe Mahallesi | AK Parti | %79,4 | %8,6 | %88,2 | 611 |
| Gümüşsu Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %13,3 | %83,0 | 188 |
| İshak Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %17,9 | %82,0 | 478 |
| Koldere Mahallesi | AK Parti | %81,4 | %8,9 | %93,6 | 437 |
| Konurtay Mahallesi | AK Parti | %88,1 | %4,2 | %88,6 | 175 |
| Mezraa Mahallesi | AK Parti | %83,3 | %14,3 | %75,4 | 57 |
| Poyraz Mahallesi | AK Parti | %95,2 | %4,8 | %100,0 | 21 |
| Ulutaş Mahallesi | AK Parti | %85,7 | %0,0 | %73,7 | 19 |
| Yalınca Mahallesi | AK Parti | %83,3 | %4,2 | %80,6 | 36 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %81,1 | %13,5 | %97,7 | 43 |
İlgili sonuçlar