Muratlı 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Muratlı sonuçlarında CHP %59,9 ile birinci, AK Parti %36,4 ile ikinci; fark 23,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 26,1 puan üstünde. 20 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Kepenekli Mahallesi (%85,6); AK Parti en güçlü Yurtbekler Mahallesi (%72,5). Katılım %88,5 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muratlı 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratlı, Tekirdağ, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMuratlıTekirdağ30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP11.294%59,9%51,2%33,8+26,1
AK Parti6.860%36,4%43,8%45,1−8,8
Saadet244%1,3%1,0%2,8−1,5
HDP127%0,7%1,9%3,2−2,5
DP111%0,6%0,4%0,7−0,2
DSP100%0,5%1,1%1,2−0,7
Vatan Partisi54%0,3%0,2%0,3+0,0
BTP36%0,2%0,1%0,4−0,2
TKP27%0,1%0,2%0,2−0,0
Bağımsızlar7%0,0%0,1%1,1−1,1
Muratlı seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
7522.00519.477%88,518.860617
Muratlı mahalle mahalle sonuçlar
Mahalle / köyBirinciCHPAK PartiKatılımSeçmen
Arzulu MahallesiCHP%64,2%32,5%94,8290
Aşağısevindikli MahallesiCHP%48,8%46,0%91,3911
Aydınköy MahallesiCHP%85,5%12,4%95,7207
Balabanlı MahallesiCHP%77,9%19,9%88,3266
Ballıhoca MahallesiCHP%67,4%28,9%91,3414
Çevrimkaya MahallesiCHP%83,1%16,9%93,678
Fatih MahallesiCHP%59,3%37,4%87,23.465
Hanoğlu MahallesiCHP%60,4%35,8%95,6113
İnanlı MahallesiCHP%62,4%32,8%94,2396
İstiklal Kurtpınar MahallesiCHP%61,3%35,2%88,05.242
Kazım Dirik Turan MahallesiCHP%52,2%42,9%87,83.281
Kepenekli MahallesiCHP%85,6%11,3%100,099
Kırkkepenekli MahallesiCHP%68,3%28,3%92,8570
Muradiye MahallesiCHP%58,9%37,4%86,45.232
Müsellim MahallesiCHP%72,3%24,6%104,764
Yavaşça MahallesiCHP%55,8%41,1%102,197
Yeşilsırt MahallesiCHP%77,4%19,2%89,0663
Yukarısevindikli MahallesiCHP%60,4%37,5%94,2462
Yukarısırt MahallesiCHP%71,7%26,1%104,347
Yurtbekler MahallesiAK Parti%26,5%72,5%96,3108

İlgili sonuçlar