Ayaş 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ayaş sonuçlarında AK Parti %49,2 ile birinci, CHP %42,4 ile ikinci; fark 6,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 6,5 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,4 (+13,8 puan). 33 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Feruz Mahallesi (%68,6); CHP en güçlü Çanıllı Çiğdemci Mahallesi (%74,6). Katılım %94,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayaş 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ayaş, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ayaş | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.187 | %49,2 | %41,0 | %42,7 | +6,5 |
| CHP | 5.330 | %42,4 | %37,9 | %28,6 | +13,8 |
| BBP | 803 | %6,4 | %2,1 | %1,9 | +4,5 |
| Saadet | 171 | %1,4 | %2,0 | %2,8 | −1,5 |
| BTP | 48 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Ayaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 13.756 | 12.964 | %94,2 | 12.573 | 391 |
Ayaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %36,2 | %95,5 | 244 |
| Başayaş Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %21,8 | %94,4 | 215 |
| Başbereket Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %34,1 | %92,6 | 202 |
| Bayat Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %21,2 | %97,5 | 442 |
| Bayram Mahallesi | CHP | %38,4 | %59,1 | %97,1 | 343 |
| Camiatik Mahallesi | CHP | %32,1 | %67,1 | %88,8 | 160 |
| Çanıllı Çiğdemci Mahallesi | CHP | %24,1 | %74,6 | %95,1 | 327 |
| Çanıllı Uluyol Mahallesi | CHP | %38,9 | %59,2 | %97,6 | 454 |
| Dervişimam Mahallesi | CHP | %34,8 | %63,7 | %97,2 | 143 |
| Emine Tevfika Ayaşlı Mahallesi | CHP | %43,3 | %51,7 | %89,3 | 737 |
| Evci Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %19,7 | %98,8 | 164 |
| Ferahfaki Mahallesi | CHP | %43,3 | %52,7 | %88,0 | 668 |
| Feruz Mahallesi | AK Parti | %68,6 | %16,5 | %98,5 | 261 |
| Gençali Mahallesi | CHP | %38,9 | %56,3 | %98,4 | 627 |
| Gökçebağ Mahallesi | CHP | %32,9 | %65,2 | %99,1 | 328 |
| Gökler Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %42,9 | %89,8 | 314 |
| Hacımemi Mahallesi | CHP | %30,1 | %65,8 | %91,3 | 381 |
| Hacırecep Mahallesi | CHP | %36,6 | %60,3 | %91,7 | 676 |
| Hacıveli Mahallesi | CHP | %34,6 | %62,9 | %89,9 | 417 |
| Ilıca Mahallesi | AK Parti | %64,3 | %24,4 | %98,2 | 495 |
| İlhanköy Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %27,0 | %96,5 | 340 |
| Oltan Mahallesi | AK Parti | %68,5 | %24,4 | %95,1 | 1.428 |
| Ortabereket Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %40,3 | %97,1 | 476 |
| Ömeroğlu Mahallesi | CHP | %33,9 | %61,7 | %86,9 | 327 |
| Pınaryaka Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %31,8 | %96,6 | 355 |
| Sinanlı Cuma Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %33,6 | %93,1 | 665 |
| Sinanlı Hocasinan Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %35,9 | %92,6 | 646 |
| Sinanlı Mahkeme Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %27,7 | %97,3 | 414 |
| Şeyhmuhittin Mahallesi | CHP | %34,5 | %58,4 | %92,5 | 268 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %18,6 | %96,9 | 523 |
| Uğurçayırı Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %32,1 | %88,8 | 89 |
| Ulupınar Mahallesi | CHP | %34,9 | %57,9 | %97,4 | 156 |
| Yağmurdede Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %43,4 | %94,1 | 471 |
İlgili sonuçlar