Elmadağ 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Elmadağ sonuçlarında CHP %47,4 ile birinci, AK Parti %44,7 ile ikinci; fark 2,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 18,8 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Yenidoğan Mahallesi (%64,6); AK Parti en güçlü Yukarıkamışlı Mahallesi (%82,0). Katılım %91,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Elmadağ 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Elmadağ, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Elmadağ | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.642 | %47,4 | %37,9 | %28,6 | +18,8 |
| AK Parti | 12.873 | %44,7 | %41,0 | %42,7 | +2,0 |
| Saadet | 1.222 | %4,2 | %2,0 | %2,8 | +1,4 |
| Bağımsızlar | 532 | %1,8 | %0,1 | %0,3 | +1,5 |
| BBP | 148 | %0,5 | %2,1 | %1,9 | −1,4 |
| BTP | 111 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 95 | %0,3 | %0,2 | %0,8 | −0,5 |
| TKP | 82 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| HDP | 58 | %0,2 | %1,1 | %5,8 | −5,6 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Elmadağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 116 | 32.614 | 29.823 | %91,4 | 28.780 | 1.043 |
Elmadağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaali Mahallesi | AK Parti | %26,5 | %66,8 | %100,5 | 217 |
| Aşağıkamışlı Mahallesi | AK Parti | %30,3 | %49,1 | %97,2 | 247 |
| Deliler Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %67,9 | %97,4 | 190 |
| Ediğe Mahallesi | CHP | %54,3 | %42,4 | %103,3 | 91 |
| Gümüşpala Mahallesi | CHP | %52,4 | %40,6 | %91,9 | 1.991 |
| Hasanoğlan Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %47,1 | %89,5 | 5.122 |
| Hasanoğlan Fatih Mahallesi | CHP | %54,9 | %36,3 | %91,6 | 1.080 |
| Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi | CHP | %49,1 | %43,6 | %88,0 | 1.337 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %51,6 | %40,8 | %91,8 | 3.207 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %57,1 | %33,7 | %89,4 | 442 |
| Karacahasan Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %68,5 | %97,9 | 240 |
| Kayadibi Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %67,3 | %96,9 | 415 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %58,4 | %33,8 | %89,3 | 2.830 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %49,3 | %46,1 | %92,9 | 2.908 |
| Kuşçuali Mahallesi | AK Parti | %26,9 | %69,7 | %94,9 | 137 |
| Lalabel Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %61,2 | %94,0 | 1.053 |
| Muzaffer Ekşi Mahallesi | CHP | %45,4 | %39,8 | %89,1 | 1.090 |
| Seyitcemali Mahallesi | AK Parti | %16,0 | %71,8 | %98,1 | 737 |
| Süleymanlı Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %50,6 | %95,2 | 187 |
| Şehitlik Mahallesi | CHP | %50,8 | %42,4 | %89,3 | 591 |
| Taburlar Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %52,0 | %100,6 | 181 |
| Tatlıca Mahallesi | CHP | %50,0 | %43,4 | %88,4 | 3.240 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %77,8 | %100,9 | 106 |
| Üçevler Mahallesi | CHP | %56,6 | %40,1 | %91,4 | 474 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %61,4 | %32,3 | %91,4 | 1.315 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %64,6 | %29,5 | %89,5 | 602 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %56,1 | %40,0 | %95,3 | 554 |
| Yenipınar Mahallesi | CHP | %56,2 | %38,4 | %92,5 | 1.122 |
| Yeşildere Fatih Mahallesi | AK Parti | %18,6 | %68,3 | %97,4 | 859 |
| Yukarıkamışlı Mahallesi | AK Parti | %10,0 | %82,0 | %106,1 | 49 |
İlgili sonuçlar