Gölbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında MHP %49,7 ile birinci, İYİ Parti %21,2 ile ikinci; fark 28,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 41,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,2 (+13,9 puan). 54 mahalle ve köy arasından 43'ünde MHP önde. MHP en güçlü Gölbek Mahallesi (%86,4); İYİ Parti en güçlü Hacımuratlı Mahallesi (%56,8). Katılım %87,5 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölbaşı, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 37.564 | %49,7 | %7,1 | %8,1 | +41,6 |
| İYİ Parti | 16.034 | %21,2 | %7,2 | %7,3 | +13,9 |
| CHP | 15.072 | %19,9 | %37,9 | %28,6 | −8,6 |
| BBP | 3.477 | %4,6 | %2,1 | %1,9 | +2,7 |
| Saadet | 2.197 | %2,9 | %2,0 | %2,8 | +0,1 |
| HDP | 652 | %0,9 | %1,1 | %5,8 | −5,0 |
| Vatan Partisi | 175 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 141 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 139 | %0,2 | %0,2 | %0,8 | −0,6 |
| BTP | 108 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 286 | 89.967 | 78.681 | %87,5 | 75.559 | 3.122 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahiboz Mahallesi | MHP | %45,9 | %33,1 | %92,9 | 211 |
| Akörençarşak Mahallesi | MHP | %80,1 | %10,3 | %96,0 | 301 |
| Altunçanak Mahallesi | MHP | %75,0 | %11,8 | %101,4 | 69 |
| Bağiçi Mahallesi | MHP | %76,3 | %11,2 | %93,6 | 454 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %50,6 | %22,7 | %84,3 | 12.173 |
| Ballıkpınar Mahallesi | MHP | %38,6 | %13,2 | %89,3 | 768 |
| Bezirhane Mahallesi | MHP | %72,9 | %16,4 | %92,2 | 589 |
| Boyalık Mahallesi | MHP | %76,4 | %16,7 | %97,8 | 371 |
| Çayırlı Mahallesi | CHP | %21,8 | %9,4 | %98,9 | 175 |
| Çeltek Mahallesi | MHP | %86,3 | %8,8 | %100,0 | 105 |
| Çimşit Mahallesi | MHP | %55,4 | %10,9 | %95,0 | 321 |
| Dikilitaş Mahallesi | MHP | %63,2 | %15,2 | %95,1 | 652 |
| Emirler Mahallesi | MHP | %75,4 | %10,7 | %96,8 | 1.221 |
| Eymir Mahallesi | MHP | %43,4 | %24,5 | %86,2 | 15.130 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | MHP | %53,3 | %19,8 | %84,5 | 5.437 |
| Gökçehüyük Mahallesi | MHP | %49,9 | %22,8 | %87,2 | 588 |
| Gölbek Mahallesi | MHP | %86,4 | %4,2 | %95,1 | 246 |
| Günalan Mahallesi | İYİ Parti | %28,9 | %36,4 | %92,7 | 193 |
| Hacıhasan Mahallesi | MHP | %69,0 | %9,8 | %93,4 | 422 |
| Hacılar Mahallesi | CHP | %31,1 | %21,7 | %86,0 | 1.768 |
| Hacımuratlı Mahallesi | İYİ Parti | %26,9 | %56,8 | %95,8 | 285 |
| Halaçlı Mahallesi | MHP | %42,2 | %8,2 | %92,6 | 297 |
| İkizce Mahallesi | MHP | %50,8 | %17,2 | %96,2 | 286 |
| İncek Mahallesi | MHP | %40,9 | %17,9 | %88,6 | 3.266 |
| Karaali Merkez Mahallesi | MHP | %54,4 | %33,6 | %96,9 | 357 |
| Karaali Yazlık Mahallesi | MHP | %63,8 | %25,0 | %86,9 | 274 |
| Karacaören Mahallesi | MHP | %85,5 | %9,1 | %96,3 | 432 |
| Karagedik Aydın Mahallesi | MHP | %49,2 | %32,5 | %90,8 | 917 |
| Karagedik Ercan Mahallesi | MHP | %49,2 | %30,7 | %92,1 | 800 |
| Karaoğlan Mahallesi | MHP | %52,1 | %23,5 | %91,6 | 545 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %46,1 | %21,2 | %85,9 | 8.436 |
| Kırıklı Mahallesi | İYİ Parti | %17,1 | %43,8 | %99,1 | 109 |
| Kızılcaşar Mahallesi | CHP | %23,8 | %22,2 | %87,4 | 3.089 |
| Koparan Mahallesi | MHP | %60,3 | %18,1 | %95,6 | 340 |
| Mahmatlı Mahallesi | MHP | %72,1 | %12,2 | %95,1 | 329 |
| Mahmatlıbahçe Mahallesi | CHP | %17,7 | %39,6 | %94,5 | 109 |
| Oğulbey Mahallesi | MHP | %60,1 | %18,5 | %90,7 | 602 |
| Oyaca Akarsu Mahallesi | MHP | %68,2 | %20,7 | %88,8 | 706 |
| Oyaca Yeşilçam Mahallesi | MHP | %64,7 | %25,1 | %94,9 | 645 |
| Örencik Mahallesi | MHP | %59,8 | %20,8 | %94,0 | 747 |
| Seğmenler Mahallesi | MHP | %55,9 | %19,7 | %85,6 | 12.535 |
| Selametli Şehit Emrah Mahallesi | BBP | %34,3 | %9,2 | %92,2 | 830 |
| Soğulcak Mahallesi | İYİ Parti | %14,4 | %46,4 | %95,2 | 167 |
| Subaşı Mahallesi | MHP | %73,4 | %18,4 | %96,2 | 235 |
| Şafak Mahallesi | MHP | %55,0 | %22,6 | %86,1 | 6.735 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %30,0 | %20,4 | %87,4 | 1.441 |
| Tepeyurt Mahallesi | MHP | %70,2 | %15,2 | %96,3 | 189 |
| Topaklı Mahallesi | MHP | %74,1 | %6,9 | %98,4 | 430 |
| Tulumtaş Mahallesi | CHP | %30,4 | %21,1 | %88,0 | 1.357 |
| Velihimmetli Mahallesi | MHP | %65,7 | %16,0 | %95,2 | 640 |
| Yağlıpınar Mahallesi | MHP | %67,8 | %12,0 | %94,5 | 273 |
| Yavrucuk Mahallesi | MHP | %69,9 | %6,7 | %97,4 | 307 |
| Yaylabağ Mahallesi | MHP | %69,2 | %19,4 | %95,8 | 354 |
| Yurtbeyi Mahallesi | MHP | %44,8 | %30,3 | %94,6 | 709 |
İlgili sonuçlar