Bayramören 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bayramören sonuçlarında MHP %41,0 ile birinci, AK Parti %33,7 ile ikinci; fark 7,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 32,9 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,0 (+17,7 puan). 30 mahalle ve köy arasından 12'sinde MHP önde. MHP en güçlü Topçu Köyü (%89,2); AK Parti en güçlü Yaylatepesi Köyü (%96,9). Katılım %91,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayramören 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bayramören, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayramören | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.237 | %41,0 | %36,2 | %8,1 | +32,9 |
| AK Parti | 1.016 | %33,7 | %46,8 | %42,7 | −9,1 |
| Bağımsızlar | 543 | %18,0 | %3,7 | %0,3 | +17,7 |
| İYİ Parti | 173 | %5,7 | %5,0 | %7,3 | −1,6 |
| BTP | 22 | %0,7 | %0,5 | %0,3 | +0,5 |
| Saadet | 20 | %0,7 | %1,7 | %2,8 | −2,2 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
Bayramören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 3.451 | 3.168 | %91,8 | 3.017 | 151 |
Bayramören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgüney Köyü | AK Parti | %31,0 | %34,5 | %78,0 | 41 |
| Akseki Köyü | MHP | %52,9 | %25,0 | %95,9 | 73 |
| Boğazkaya Köyü | Bağımsızlar | %18,2 | %30,3 | %75,0 | 44 |
| Çakırbağ Köyü | MHP | %84,5 | %7,0 | %86,4 | 88 |
| Çayırcık Köyü | AK Parti | %0,0 | %90,3 | %89,2 | 37 |
| Dalkoz Köyü | AK Parti | %18,9 | %33,5 | %94,7 | 266 |
| Dereköy | MHP | %38,5 | %23,1 | %75,7 | 37 |
| Dolaşlar Köyü | Bağımsızlar | %38,9 | %7,1 | %94,4 | 142 |
| Erenler Köyü | MHP | %48,5 | %37,9 | %94,7 | 190 |
| Feriz Köyü | AK Parti | %7,1 | %60,7 | %80,0 | 35 |
| Göynükören Köyü | Bağımsızlar | %5,3 | %25,7 | %97,1 | 174 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %21,8 | %62,8 | %90,8 | 87 |
| İncekaya Köyü | MHP | %88,1 | %6,9 | %88,6 | 114 |
| Karakuzu Köyü | AK Parti | %20,1 | %55,0 | %92,0 | 251 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %17,8 | %61,7 | %96,5 | 114 |
| Kavakköy | MHP | %74,3 | %18,8 | %90,9 | 165 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %18,3 | %60,2 | %90,2 | 112 |
| Köprülübey Mahallesi | MHP | %40,3 | %24,2 | %100,0 | 64 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %45,3 | %35,2 | %84,1 | 290 |
| Oluklu Köyü | MHP | %87,7 | %8,4 | %95,7 | 163 |
| Oymaağaç Köyü | Bağımsızlar | %27,8 | %21,1 | %90,2 | 102 |
| Sarıkaya Köyü | MHP | %48,1 | %18,5 | %103,7 | 27 |
| Topçu Köyü | MHP | %89,2 | %5,4 | %100,0 | 157 |
| Ulumelan Köyü | MHP | %51,5 | %34,6 | %92,8 | 153 |
| Üçgazi Köyü | AK Parti | %30,0 | %31,7 | %98,5 | 65 |
| Yaylatepesi Köyü | AK Parti | %3,1 | %96,9 | %79,5 | 44 |
| Yazıören Köyü | AK Parti | %19,7 | %50,0 | %90,9 | 77 |
| Yurtpınar Köyü | Bağımsızlar | %26,9 | %23,1 | %71,8 | 39 |
| Yusufoğlu Köyü | AK Parti | %33,3 | %47,9 | %94,4 | 142 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | AK Parti | %34,7 | %46,5 | %93,0 | 158 |
İlgili sonuçlar