Doğanhisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Doğanhisar sonuçlarında MHP %52,2 ile birinci, İYİ Parti %38,7 ile ikinci; fark 13,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 44,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,7 (+31,4 puan). 24 mahalle ve köy arasından 20'sinde MHP önde. MHP en güçlü Davras Mahallesi (%74,0); İYİ Parti en güçlü Yazır Mahallesi (%62,5). Katılım %90,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanhisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Doğanhisar, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanhisar | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 5.589 | %52,2 | %1,3 | %8,1 | +44,1 |
| İYİ Parti | 4.142 | %38,7 | %13,5 | %7,3 | +31,4 |
| Saadet | 586 | %5,5 | %3,9 | %2,8 | +2,6 |
| DP | 121 | %1,1 | %0,3 | %0,9 | +0,2 |
| BBP | 115 | %1,1 | %5,3 | %1,9 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 76 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| BTP | 38 | %0,4 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 37 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Doğanhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 13.438 | 12.090 | %90,0 | 10.704 | 1.386 |
Doğanhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağa Mahallesi | MHP | %58,1 | %34,3 | %97,4 | 191 |
| Ayaslar Mahallesi | MHP | %49,8 | %44,6 | %91,5 | 1.066 |
| Baş Mahallesi | MHP | %47,5 | %40,8 | %89,3 | 338 |
| Başköy Mahallesi | İYİ Parti | %35,9 | %59,8 | %91,7 | 1.599 |
| Cuma Mahallesi | MHP | %58,3 | %31,8 | %94,4 | 162 |
| Çınaroba Mahallesi | MHP | %47,7 | %42,3 | %87,2 | 601 |
| Davras Mahallesi | MHP | %74,0 | %21,4 | %91,8 | 233 |
| Deştiğin Mahallesi | MHP | %58,7 | %30,7 | %90,9 | 917 |
| Fırınlı Mahallesi | MHP | %55,3 | %38,8 | %90,3 | 176 |
| Harman Mahallesi | MHP | %57,4 | %31,5 | %90,4 | 1.070 |
| İlyaslar Mahallesi | MHP | %67,2 | %23,1 | %93,2 | 459 |
| Karaağa Mahallesi | MHP | %47,3 | %45,6 | %86,2 | 1.119 |
| Kemer Mahallesi | MHP | %48,8 | %42,2 | %95,5 | 358 |
| Koçaş Mahallesi | MHP | %46,2 | %42,9 | %91,0 | 553 |
| Konakkale Mahallesi | MHP | %54,7 | %35,8 | %87,6 | 466 |
| Kuz Mahallesi | MHP | %61,3 | %26,2 | %85,3 | 767 |
| Pazar Mahallesi | MHP | %61,7 | %25,1 | %84,3 | 822 |
| Şıh Mahallesi | MHP | %58,6 | %28,4 | %87,8 | 613 |
| Tekkeköy Mahallesi | İYİ Parti | %43,1 | %44,4 | %95,2 | 84 |
| Uncular Mahallesi | MHP | %64,3 | %27,7 | %90,8 | 403 |
| Yazır Mahallesi | İYİ Parti | %32,8 | %62,5 | %92,6 | 81 |
| Yazlıca Mahallesi | MHP | %48,5 | %45,8 | %94,0 | 513 |
| Yeğin Mahallesi | MHP | %65,6 | %24,7 | %92,2 | 231 |
| Yenice Mahallesi | İYİ Parti | %42,5 | %43,1 | %91,2 | 616 |
İlgili sonuçlar