Emirgazi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Emirgazi sonuçlarında MHP %62,8 ile birinci, Saadet %32,3 ile ikinci; fark 30,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 54,7 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,3 (+29,4 puan). 16 mahalle ve köy arasından 14'ünde MHP önde. MHP en güçlü Besci Mahallesi (%81,8); Saadet en güçlü Öbektaş Mahallesi (%58,5). Katılım %92,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Emirgazi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Emirgazi, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Emirgazi | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.239 | %62,8 | %1,3 | %8,1 | +54,7 |
| Saadet | 1.665 | %32,3 | %3,9 | %2,8 | +29,4 |
| CHP | 180 | %3,5 | %8,7 | %28,6 | −25,1 |
| BBP | 34 | %0,7 | %5,3 | %1,9 | −1,2 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 17 | %0,3 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
Emirgazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 5.994 | 5.553 | %92,6 | 5.160 | 393 |
Emirgazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akmescit Mahallesi | MHP | %63,4 | %32,4 | %85,1 | 658 |
| Besci Mahallesi | MHP | %81,8 | %15,9 | %94,7 | 243 |
| Camikebir Mahallesi | MHP | %77,1 | %19,8 | %95,6 | 114 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %71,8 | %23,5 | %95,6 | 383 |
| Demirci Mahallesi | MHP | %56,4 | %38,6 | %91,3 | 986 |
| Ekizli Mahallesi | MHP | %58,4 | %33,8 | %96,1 | 180 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %65,9 | %27,5 | %93,9 | 521 |
| Gölören Mahallesi | MHP | %67,0 | %23,3 | %96,6 | 116 |
| Işıklar Mahallesi | MHP | %59,2 | %37,7 | %93,3 | 789 |
| Kale Mahallesi | MHP | %65,1 | %30,4 | %90,8 | 771 |
| Karaören Mahallesi | MHP | %74,0 | %23,4 | %97,6 | 85 |
| Meşeli Mahallesi | CHP | %0,0 | %8,3 | %100,0 | 24 |
| Öbektaş Mahallesi | Saadet | %35,4 | %58,5 | %102,4 | 85 |
| Türbe Mahallesi | MHP | %69,9 | %26,7 | %92,3 | 442 |
| Yamaç Mahallesi | MHP | %55,0 | %39,8 | %98,5 | 274 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %54,7 | %40,9 | %94,7 | 323 |
İlgili sonuçlar