Pazar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pazar sonuçlarında AK Parti %48,1 ile birinci, MHP %34,1 ile ikinci; fark 13,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 5,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+26,0 puan). 28 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ocaklı Köyü (%73,4); MHP en güçlü Ballıca Köyü (%61,4). Katılım %92,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pazar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pazar, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pazar | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.672 | %48,1 | %42,6 | %42,7 | +5,3 |
| MHP | 3.316 | %34,1 | %27,4 | %8,1 | +26,0 |
| İYİ Parti | 709 | %7,3 | %6,9 | %7,3 | −0,0 |
| CHP | 471 | %4,8 | %19,5 | %28,6 | −23,7 |
| BBP | 361 | %3,7 | %1,7 | %1,9 | +1,8 |
| Saadet | 185 | %1,9 | %1,5 | %2,8 | −0,9 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Pazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 10.845 | 10.048 | %92,7 | 9.721 | 327 |
Pazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bağlarbaşı Köyü | AK Parti | %55,5 | %38,2 | %90,1 | 852 |
| Ballıca Köyü | MHP | %34,1 | %61,4 | %95,8 | 48 |
| Beşevler Köyü | AK Parti | %72,7 | %18,2 | %81,5 | 27 |
| Çayköy | MHP | %40,2 | %48,4 | %90,0 | 209 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %55,4 | %40,6 | %89,8 | 283 |
| Dereçaylı Köyü | MHP | %12,1 | %51,5 | %93,8 | 144 |
| Dereköy | AK Parti | %41,1 | %32,4 | %91,6 | 793 |
| Doğancalı Köyü | AK Parti | %62,9 | %32,4 | %98,2 | 114 |
| Erkilet Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %37,0 | %95,3 | 299 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %36,0 | %93,4 | 1.047 |
| Kaledere Köyü | AK Parti | %55,6 | %37,6 | %93,1 | 144 |
| Menteşe Köyü | MHP | %26,4 | %58,2 | %90,4 | 115 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %38,8 | %40,0 | %92,8 | 736 |
| Ocaklı Köyü | AK Parti | %73,4 | %26,2 | %93,8 | 258 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %70,1 | %19,5 | %97,5 | 79 |
| Ovayurt Köyü | AK Parti | %68,0 | %24,4 | %93,9 | 376 |
| Seyitali Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %31,9 | %89,6 | 761 |
| Sinanpaşa Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %30,3 | %92,3 | 543 |
| Taşlık Köyü | AK Parti | %49,5 | %41,6 | %94,4 | 108 |
| Tatarköy | AK Parti | %65,7 | %29,3 | %93,1 | 217 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %40,9 | %94,1 | 355 |
| Tepeçaylı Köyü | CHP | %22,5 | %35,3 | %96,2 | 185 |
| Üzümören-Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %33,2 | %92,6 | 816 |
| Üzümören-Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %25,8 | %93,7 | 741 |
| Üzümören-Kazova Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %29,9 | %93,8 | 387 |
| Üzümören-Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %26,0 | %94,5 | 477 |
| Üzümören-Mrş.fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %30,3 | %93,3 | 448 |
| Üzümören-Yeşildere Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %41,6 | %91,9 | 283 |
İlgili sonuçlar