Sulusaray 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sulusaray sonuçlarında AK Parti %40,9 ile birinci, BBP %25,5 ile ikinci; fark 15,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 1,8 puan altında. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,5 (+23,6 puan). 18 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Balıkhisar Köyü (%70,5); BBP en güçlü Uylubağı Köyü (%44,6). Katılım %90,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulusaray 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sulusaray, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sulusaray | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.861 | %40,9 | %42,6 | %42,7 | −1,8 |
| BBP | 1.159 | %25,5 | %1,7 | %1,9 | +23,6 |
| MHP | 1.068 | %23,5 | %27,4 | %8,1 | +15,4 |
| İYİ Parti | 388 | %8,5 | %6,9 | %7,3 | +1,2 |
| BTP | 36 | %0,8 | %0,2 | %0,3 | +0,5 |
| Saadet | 33 | %0,7 | %1,5 | %2,8 | −2,1 |
Sulusaray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 5.241 | 4.715 | %90,0 | 4.545 | 170 |
Sulusaray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | BBP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt Köyü | AK Parti | %57,4 | %31,8 | %87,7 | 261 |
| Alpudere Köyü | AK Parti | %39,5 | %32,7 | %92,9 | 238 |
| Arpacıkaraçay Köyü | AK Parti | %49,2 | %31,7 | %91,3 | 69 |
| Balıkhisar Köyü | AK Parti | %70,5 | %11,4 | %85,3 | 156 |
| Ballıkaya Köyü | AK Parti | %64,7 | %11,6 | %87,7 | 220 |
| Bayazıt Köyü | İYİ Parti | %26,2 | %17,1 | %80,1 | 221 |
| Belpınar Köyü | AK Parti | %56,0 | %30,3 | %79,0 | 138 |
| Buğdaylı Köyü | MHP | %25,8 | %21,6 | %97,1 | 103 |
| Çime Köyü | İYİ Parti | %23,2 | %20,3 | %87,2 | 164 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %24,9 | %32,6 | %89,3 | 803 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %28,6 | %91,8 | 1.272 |
| Ilıcak Köyü | BBP | %30,4 | %41,3 | %88,7 | 53 |
| Malum Seyit Tekke Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %13,7 | %93,8 | 853 |
| Menderes Mahallesi | MHP | %24,0 | %27,5 | %95,1 | 288 |
| Sarıyaprak Köyü | AK Parti | %57,8 | %27,4 | %80,1 | 171 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %56,3 | %18,8 | %92,1 | 38 |
| Tekkeyeni Köyü | AK Parti | %45,7 | %37,0 | %85,7 | 98 |
| Uylubağı Köyü | AK Parti | %44,6 | %44,6 | %89,5 | 95 |
İlgili sonuçlar