Yeşilyurt 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeşilyurt sonuçlarında MHP %41,4 ile birinci, BBP %25,0 ile ikinci; fark 16,4 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 33,3 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,0 (+23,1 puan). 22 mahalle ve köy arasından 11'inde MHP önde. MHP en güçlü Bahçebaşı Köyü (%70,1); BBP en güçlü Çırdak Mahallesi (%56,5). Katılım %89,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilyurt 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yeşilyurt, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeşilyurt | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.247 | %41,4 | %27,4 | %8,1 | +33,3 |
| BBP | 1.356 | %25,0 | %1,7 | %1,9 | +23,1 |
| AK Parti | 1.109 | %20,4 | %42,6 | %42,7 | −22,3 |
| CHP | 559 | %10,3 | %19,5 | %28,6 | −18,3 |
| Saadet | 72 | %1,3 | %1,5 | %2,8 | −1,5 |
| İYİ Parti | 58 | %1,1 | %6,9 | %7,3 | −6,2 |
| BTP | 27 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
Yeşilyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 6.252 | 5.600 | %89,6 | 5.428 | 172 |
Yeşilyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | BBP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | BBP | %35,9 | %44,4 | %90,7 | 1.675 |
| Bahçebaşı Köyü | MHP | %70,1 | %20,1 | %93,7 | 189 |
| Büğet Köyü | AK Parti | %30,1 | %3,8 | %93,3 | 315 |
| Çerkez Danişment Köyü | MHP | %53,8 | %9,0 | %90,3 | 175 |
| Çıkrık Mahallesi | MHP | %50,9 | %30,4 | %92,7 | 589 |
| Çırdak Mahallesi | BBP | %24,1 | %56,5 | %91,7 | 242 |
| Damlalı Köyü | MHP | %45,7 | %31,4 | %100,0 | 38 |
| Doğlacık Köyü | CHP | %7,3 | %6,1 | %88,4 | 95 |
| Ekinli Köyü | MHP | %40,5 | %9,5 | %86,7 | 345 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | MHP | %62,8 | %19,2 | %90,2 | 882 |
| Gündoğan Köyü | MHP | %40,6 | %13,0 | %97,3 | 75 |
| Karacaören Köyü | MHP | %33,0 | %21,4 | %87,9 | 132 |
| Karagözgöllüalan Köyü | CHP | %27,0 | %9,9 | %95,8 | 120 |
| Karaoluk Köyü | CHP | %14,5 | %5,3 | %95,1 | 82 |
| Kavunluk Köyü | AK Parti | %37,9 | %13,8 | %103,3 | 30 |
| Kuşçu Köyü | MHP | %43,8 | %8,5 | %77,4 | 557 |
| Sekücek Köyü | CHP | %25,4 | %3,2 | %84,6 | 78 |
| Sivri Köyü | CHP | %8,5 | %6,8 | %77,6 | 76 |
| Şehitler Mahallesi | MHP | %66,7 | %20,0 | %125,0 | 12 |
| Türkmenler Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %10,9 | %84,6 | 292 |
| Yağmur Köyü | CHP | %6,1 | %3,5 | %95,9 | 122 |
| Yeniköy | MHP | %42,6 | %37,4 | %90,8 | 131 |
İlgili sonuçlar