Dazkırı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Dazkırı sonuçlarında AK Parti %40,3 ile birinci, CHP %22,8 ile ikinci; fark 17,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 5,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+7,6 puan). 22 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hisaralan Köyü (%74,0); CHP en güçlü Aşağıyenice Köyü (%55,9). Katılım %92,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dazkırı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Dazkırı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dazkırı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.173 | %40,3 | %43,7 | %34,9 | +5,3 |
| CHP | 1.793 | %22,8 | %18,4 | %25,2 | −2,4 |
| MHP | 1.378 | %17,5 | %16,1 | %9,9 | +7,6 |
| İYİ Parti | 938 | %11,9 | %12,5 | %9,8 | +2,1 |
| Zafer Partisi | 190 | %2,4 | %2,3 | %2,3 | +0,1 |
| Yeniden Refah | 100 | %1,3 | %3,0 | %2,8 | −1,6 |
| Memleket | 90 | %1,1 | %0,8 | %0,9 | +0,2 |
| BBP | 60 | %0,8 | %1,1 | %1,0 | −0,2 |
| TİP | 21 | %0,3 | %0,2 | %1,7 | −1,4 |
| Yeşil Sol Parti | 15 | %0,2 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| Millet | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Dazkırı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.786 | 8.144 | %92,7 | 7.877 | 267 |
Dazkırı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Köyü | AK Parti | %48,9 | %21,2 | %96,0 | 149 |
| Arıköy | AK Parti | %51,6 | %12,0 | %95,7 | 210 |
| Aşağıyenice Köyü | CHP | %17,6 | %55,9 | %94,0 | 151 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %29,9 | %92,1 | 660 |
| Bozan Köyü | AK Parti | %60,4 | %14,4 | %92,1 | 356 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %25,9 | %91,9 | 580 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %64,9 | %11,1 | %95,7 | 188 |
| Darıcılar Köyü | AK Parti | %70,3 | %7,6 | %100,0 | 124 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %22,8 | %95,0 | 825 |
| Hasandede Köyü | AK Parti | %53,6 | %17,9 | %92,9 | 99 |
| Hisaralan Köyü | AK Parti | %74,0 | %6,8 | %101,4 | 73 |
| İdrisköy | AK Parti | %66,3 | %10,6 | %95,5 | 111 |
| Karaağaçkuyusu Köyü | AK Parti | %42,6 | %6,3 | %92,5 | 784 |
| Kızılören Köyü | AK Parti | %41,6 | %30,8 | %90,1 | 578 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %27,6 | %88,8 | 439 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %66,7 | %4,2 | %96,2 | 26 |
| Sarıkavak Köyü | CHP | %23,7 | %47,4 | %94,5 | 164 |
| Yaylaköy | AK Parti | %46,2 | %6,4 | %96,3 | 82 |
| Yeniyol Mahallesi | AK Parti | %29,2 | %29,1 | %89,1 | 1.220 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %27,8 | %90,2 | 511 |
| Yukarıyenice Köyü | CHP | %19,9 | %32,9 | %92,0 | 263 |
| Yüregil Köyü | AK Parti | %44,9 | %17,2 | %95,9 | 1.193 |
İlgili sonuçlar