İhsaniye 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
İhsaniye sonuçlarında AK Parti %51,2 ile birinci, MHP %18,7 ile ikinci; fark 32,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 16,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,7 (+8,8 puan). 49 mahalle ve köy arasından 44'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Oğulbeyli Köyü (%80,0); MHP en güçlü Kayıhan-Cumhuriyet Mahallesi (%35,8). Katılım %94,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsaniye 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — İhsaniye, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İhsaniye | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.465 | %51,2 | %43,7 | %34,9 | +16,3 |
| MHP | 3.465 | %18,7 | %16,1 | %9,9 | +8,8 |
| CHP | 2.247 | %12,2 | %18,4 | %25,2 | −13,0 |
| İYİ Parti | 1.288 | %7,0 | %12,5 | %9,8 | −2,8 |
| Yeniden Refah | 837 | %4,5 | %3,0 | %2,8 | +1,7 |
| BBP | 400 | %2,2 | %1,1 | %1,0 | +1,2 |
| Zafer Partisi | 281 | %1,5 | %2,3 | %2,3 | −0,7 |
| Memleket | 124 | %0,7 | %0,8 | %0,9 | −0,3 |
| Millet | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 33 | %0,2 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 20 | %0,1 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 9 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| SOL Parti | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
İhsaniye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 79 | 20.232 | 19.046 | %94,1 | 18.484 | 562 |
İhsaniye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ablak Köyü | AK Parti | %51,9 | %16,3 | %91,6 | 178 |
| Akören Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %6,3 | %94,6 | 294 |
| Aşağıtandır Köyü | AK Parti | %56,3 | %21,5 | %97,3 | 400 |
| Ayazini Köyü | AK Parti | %52,0 | %29,3 | %95,2 | 747 |
| Basırlar Köyü | AK Parti | %58,7 | %25,4 | %87,7 | 73 |
| Bayramaliler Köyü | AK Parti | %62,2 | %10,8 | %90,3 | 268 |
| Beyköy | AK Parti | %69,1 | %9,6 | %88,5 | 617 |
| Bozhüyük Köyü | AK Parti | %55,0 | %19,4 | %94,0 | 1.161 |
| Cumalı Köyü | AK Parti | %61,1 | %15,6 | %97,8 | 93 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %11,8 | %91,5 | 318 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %66,7 | %12,4 | %95,0 | 139 |
| Döğer-Fatih Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %29,2 | %94,9 | 947 |
| Döğer-Kervansaray Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %18,8 | %95,2 | 1.167 |
| Döğer-Yeni Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %30,2 | %95,4 | 841 |
| Döğer-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %26,1 | %94,0 | 893 |
| Eskieymir Köyü | CHP | %2,7 | %1,8 | %85,0 | 133 |
| Eynehankuzviran Köyü | AK Parti | %69,8 | %23,5 | %88,4 | 172 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %31,0 | %8,6 | %95,8 | 429 |
| Gazlıgöl-Belce Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %15,5 | %99,6 | 265 |
| Gazlıgöl-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %18,9 | %94,4 | 629 |
| Gazlıgöl-Fatih Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %19,6 | %89,7 | 359 |
| Gazlıgöl-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %21,7 | %94,7 | 471 |
| Hacıbeyli Köyü | AK Parti | %46,3 | %30,9 | %90,7 | 611 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %12,3 | %85,7 | 314 |
| İğdemir Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %106,5 | 46 |
| Kadımürsel Köyü | AK Parti | %37,2 | %15,4 | %95,7 | 93 |
| Karacaahmet Köyü | AK Parti | %50,9 | %13,8 | %95,5 | 1.165 |
| Kayıhan-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %35,8 | %87,6 | 249 |
| Kayıhan-Kunduzlu Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %15,3 | %96,4 | 278 |
| Kayıhan-Pınar Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %32,1 | %93,9 | 545 |
| Kayıhan-Türbe Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %22,7 | %97,1 | 592 |
| Kıyır Köyü | AK Parti | %35,1 | %32,4 | %91,0 | 211 |
| Muratlar Köyü | AK Parti | %53,5 | %23,8 | %98,1 | 514 |
| Oğulbeyli Köyü | AK Parti | %80,0 | %7,1 | %105,8 | 86 |
| Orhanlı Köyü | CHP | %22,6 | %11,3 | %92,1 | 63 |
| Osmanköy | AK Parti | %55,5 | %16,5 | %95,0 | 542 |
| Sarıcaova Köyü | AK Parti | %40,9 | %13,6 | %100,0 | 23 |
| Susuz Osmaniye Mahallesi | CHP | %27,3 | %9,1 | %95,7 | 47 |
| Şahinler Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %12,4 | %86,7 | 745 |
| Üçlerkayası Köyü | AK Parti | %61,3 | %13,5 | %96,6 | 377 |
| Yaylabağı-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %7,5 | %96,3 | 651 |
| Yaylabağı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %4,8 | %99,5 | 580 |
| Yaylabağı-Esentepe Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %5,8 | %97,7 | 470 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %47,7 | %11,4 | %102,3 | 44 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %38,9 | %10,2 | %92,1 | 266 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %49,2 | %27,7 | %84,8 | 79 |
| Yiğitpınarı Köyü | AK Parti | %38,9 | %1,9 | %100,0 | 54 |
| Yukarıtandır Köyü | AK Parti | %58,4 | %23,8 | %96,8 | 526 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %12,3 | %91,6 | 467 |
İlgili sonuçlar