İscehisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
İscehisar sonuçlarında AK Parti %54,1 ile birinci, MHP %16,4 ile ikinci; fark 37,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 19,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,4 (+6,5 puan). 25 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaağaç Köyü (%66,8); MHP en güçlü Seydiler-Hasan Basri Mahallesi (%30,2). Katılım %94,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İscehisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — İscehisar, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İscehisar | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.754 | %54,1 | %43,7 | %34,9 | +19,1 |
| MHP | 2.663 | %16,4 | %16,1 | %9,9 | +6,5 |
| CHP | 1.808 | %11,2 | %18,4 | %25,2 | −14,0 |
| İYİ Parti | 1.189 | %7,3 | %12,5 | %9,8 | −2,5 |
| Yeniden Refah | 694 | %4,3 | %3,0 | %2,8 | +1,5 |
| Zafer Partisi | 481 | %3,0 | %2,3 | %2,3 | +0,7 |
| BBP | 163 | %1,0 | %1,1 | %1,0 | +0,0 |
| Memleket | 135 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| Millet | 44 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 21 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,7 |
| TİP | 20 | %0,1 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| SOL Parti | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| HKP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| YP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
İscehisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 17.568 | 16.557 | %94,2 | 16.191 | 366 |
İscehisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt Köyü | CHP | %16,1 | %3,9 | %88,3 | 752 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %60,7 | %8,2 | %98,4 | 64 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %55,4 | %23,0 | %93,1 | 334 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %11,6 | %165,4 | 26 |
| Çalışlar Köyü | AK Parti | %65,2 | %19,8 | %94,4 | 1.187 |
| Çatağıl Köyü | AK Parti | %59,4 | %27,4 | %95,6 | 339 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %16,9 | %95,3 | 1.039 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %48,0 | %19,6 | %91,6 | 489 |
| Doğlat Köyü | AK Parti | %59,1 | %14,4 | %97,2 | 145 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %14,0 | %93,7 | 1.101 |
| Eski Hamam Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %12,4 | %94,8 | 1.583 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %10,7 | %92,7 | 837 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %66,8 | %16,5 | %96,7 | 1.570 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %64,8 | %17,5 | %93,6 | 518 |
| Kavak Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %15,0 | %94,9 | 752 |
| Konarı Köyü | AK Parti | %63,9 | %24,4 | %91,6 | 645 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %14,5 | %88,4 | 706 |
| Medrese Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %7,5 | %94,8 | 593 |
| Olukpınar Köyü | AK Parti | %54,4 | %26,4 | %95,3 | 578 |
| Selçuklu Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %12,7 | %93,9 | 924 |
| Seydiler-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %27,1 | %95,7 | 603 |
| Seydiler-Hasan Basri Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %30,2 | %95,1 | 838 |
| Şirinevler Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %13,4 | %96,5 | 711 |
| Tepecik Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %13,4 | %95,3 | 854 |
| Zeybek Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %11,9 | %93,9 | 380 |
İlgili sonuçlar