Çamlıdere 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamlıdere sonuçlarında AK Parti %51,1 ile birinci, MHP %19,7 ile ikinci; fark 31,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 16,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+9,7 puan). 48 mahalle ve köy arasından 45'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamköy Mahallesi (%76,9); MHP en güçlü Bökeler Mahallesi (%61,3). Katılım %87,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıdere 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamlıdere, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıdere | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.242 | %51,1 | %31,8 | %34,9 | +16,1 |
| MHP | 1.248 | %19,7 | %10,1 | %9,9 | +9,7 |
| İYİ Parti | 647 | %10,2 | %13,0 | %9,8 | +0,4 |
| CHP | 631 | %9,9 | %30,6 | %25,2 | −15,2 |
| Yeniden Refah | 192 | %3,0 | %2,7 | %2,8 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 98 | %1,5 | %3,4 | %2,3 | −0,7 |
| BBP | 79 | %1,2 | %1,3 | %1,0 | +0,3 |
| ANAP | 31 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 21 | %0,3 | %1,0 | %0,9 | −0,6 |
| TİP | 16 | %0,3 | %1,2 | %1,7 | −1,5 |
| AP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| AB | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Yeşil Sol Parti | 3 | %0,0 | %2,9 | %8,8 | −8,7 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| SOL Parti | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Milli Yol | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çamlıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 7.402 | 6.497 | %87,8 | 6.348 | 149 |
Çamlıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlar Mahallesi | AK Parti | %71,8 | %15,3 | %84,2 | 101 |
| Akkaya Mahallesi | AK Parti | %28,4 | %10,8 | %86,2 | 87 |
| Alakoç Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %19,6 | %83,6 | 122 |
| Atça Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %23,4 | %93,2 | 148 |
| Avdan Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %17,5 | %85,1 | 148 |
| Avşarlar Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %27,7 | %83,1 | 59 |
| Bardakçılar Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %17,5 | %94,0 | 67 |
| Bayındır Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %11,5 | %87,9 | 91 |
| Beşbeyler Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %18,2 | %91,0 | 234 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %9,7 | %82,4 | 603 |
| Bökeler Mahallesi | MHP | %27,9 | %61,3 | %93,4 | 121 |
| Buğralar Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %39,8 | %85,6 | 417 |
| Çamköy Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %11,0 | %98,9 | 93 |
| Çukurören Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %16,4 | %77,1 | 214 |
| Dağkuzören Mahallesi | AK Parti | %62,8 | %13,2 | %84,1 | 157 |
| Doğancı Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %22,6 | %103,8 | 52 |
| Doğanlar Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %17,4 | %89,3 | 215 |
| Doymuş Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %25,9 | %96,7 | 61 |
| Dörtkonak Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %28,7 | %83,4 | 259 |
| Eldelek Mahallesi | AK Parti | %70,7 | %13,1 | %96,2 | 105 |
| Elmalı Mahallesi | AK Parti | %64,2 | %11,9 | %87,8 | 229 |
| Elören Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %22,7 | %100,0 | 76 |
| Elvanlar Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %28,1 | %82,6 | 69 |
| Gümele Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %20,8 | %87,7 | 65 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %9,5 | %95,6 | 68 |
| İnceöz Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %34,0 | %100,0 | 51 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %11,7 | %89,9 | 434 |
| Körler Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %7,3 | %91,2 | 182 |
| Kuşçular Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %15,3 | %89,1 | 110 |
| Kuyubaşı Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %14,3 | %81,5 | 54 |
| Meşeler Mahallesi | AK Parti | %69,8 | %14,3 | %87,7 | 73 |
| Muzrupağacın Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %24,3 | %91,0 | 188 |
| Müsellim Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %34,0 | %75,8 | 66 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %4,9 | %104,9 | 41 |
| Osmansin Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %17,3 | %86,6 | 232 |
| Ömerağa Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %15,6 | %88,9 | 341 |
| Örenköy Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %27,1 | %92,3 | 65 |
| Özmüş Mahallesi | AK Parti | %69,1 | %12,1 | %91,4 | 186 |
| Peçenek Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %11,9 | %84,7 | 183 |
| Pelitçik Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %31,7 | %97,2 | 144 |
| Sarıkavak Mahallesi | MHP | %36,0 | %44,4 | %86,7 | 225 |
| Tatlak Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %19,4 | %87,5 | 120 |
| Yahşihan Mahallesi | MHP | %21,2 | %30,8 | %91,4 | 58 |
| Yahyalar Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %16,3 | %90,4 | 146 |
| Yayalar Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %10,5 | %83,5 | 345 |
| Yediören Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %11,4 | %84,9 | 53 |
| Yılanlı Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %15,2 | %93,4 | 121 |
| Yoncatepe Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %38,9 | %77,2 | 123 |
İlgili sonuçlar