Yenimahalle 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yenimahalle sonuçlarında CHP %34,6 ile birinci, AK Parti %27,2 ile ikinci; fark 7,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 9,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,0 (+4,2 puan). 55 mahalle ve köy arasından 28'inde CHP önde. CHP en güçlü Kentkoop Mahallesi (%51,4); AK Parti en güçlü Memlik Mahallesi (%53,0). Katılım %92,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenimahalle 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yenimahalle, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yenimahalle | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 166.311 | %34,6 | %30,6 | %25,2 | +9,5 |
| AK Parti | 130.732 | %27,2 | %31,8 | %34,9 | −7,7 |
| İYİ Parti | 67.349 | %14,0 | %13,0 | %9,8 | +4,2 |
| MHP | 41.412 | %8,6 | %10,1 | %9,9 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 17.002 | %3,5 | %3,4 | %2,3 | +1,3 |
| TİP | 15.857 | %3,3 | %1,2 | %1,7 | +1,6 |
| Yeşil Sol Parti | 11.468 | %2,4 | %2,9 | %8,8 | −6,4 |
| Yeniden Refah | 11.216 | %2,3 | %2,7 | %2,8 | −0,5 |
| BBP | 5.028 | %1,0 | %1,3 | %1,0 | +0,1 |
| Memleket | 4.820 | %1,0 | %1,0 | %0,9 | +0,1 |
| AP | 958 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Genç Parti | 719 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| ANAP | 550 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 505 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 445 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 388 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 353 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB | 337 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 320 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 212 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 146 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 141 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 94 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 72 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Yenimahalle seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.430 | 528.482 | 487.435 | %92,2 | 480.193 | 7.242 |
Yenimahalle mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 25 Mart Mahallesi | CHP | %41,8 | %18,7 | %92,3 | 5.071 |
| Anadolu Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %41,6 | %88,2 | 4.156 |
| Aşağı Yahyalar Mahallesi | AK Parti | %19,5 | %40,8 | %90,9 | 5.873 |
| Ata Mahallesi | CHP | %36,2 | %23,6 | %93,3 | 21.120 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %15,6 | %43,4 | %91,9 | 7.035 |
| Barış Mahallesi | CHP | %46,8 | %16,9 | %90,4 | 2.296 |
| Barıştepe Mahallesi | AK Parti | %16,5 | %43,3 | %91,8 | 9.024 |
| Batı Sitesi Mahallesi | CHP | %46,5 | %18,7 | %93,9 | 10.080 |
| Beştepe Mahallesi | CHP | %37,1 | %21,3 | %93,2 | 5.892 |
| Burç Mahallesi | AK Parti | %13,8 | %47,1 | %91,0 | 7.360 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %28,6 | %93,9 | 5.145 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %40,7 | %20,2 | %90,1 | 3.326 |
| Çiğdemtepe Mahallesi | AK Parti | %15,3 | %45,4 | %91,3 | 12.709 |
| Demetevler Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %35,1 | %89,9 | 21.238 |
| Demetgül Mahallesi | CHP | %32,2 | %28,5 | %89,5 | 16.628 |
| Demetlale Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %32,0 | %87,1 | 11.745 |
| Emniyet Mahallesi | CHP | %42,6 | %17,2 | %91,2 | 4.073 |
| Ergazi Mahallesi | CHP | %45,3 | %18,5 | %93,4 | 13.988 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %32,2 | %32,2 | %89,7 | 11.513 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %42,0 | %21,4 | %91,3 | 6.078 |
| Gayret Mahallesi | CHP | %38,4 | %20,1 | %92,2 | 7.448 |
| Gazi Mahallesi | CHP | %41,0 | %15,7 | %92,2 | 4.571 |
| Güventepe Mahallesi | AK Parti | %20,1 | %39,1 | %91,6 | 8.941 |
| Güzelyaka Mahallesi | AK Parti | %20,6 | %40,1 | %91,2 | 5.770 |
| Işınlar Mahallesi | CHP | %42,9 | %17,7 | %92,5 | 7.180 |
| İlkyerleşim Mahallesi | CHP | %50,7 | %16,0 | %93,9 | 15.186 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %50,7 | %15,9 | %93,8 | 13.725 |
| İvedikköy Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %41,2 | %86,5 | 556 |
| Kaletepe Mahallesi | AK Parti | %18,7 | %40,1 | %91,3 | 7.783 |
| Karacakaya Mahallesi | CHP | %39,0 | %25,0 | %94,9 | 1.780 |
| Kardelen Mahallesi | CHP | %48,8 | %16,3 | %94,1 | 29.375 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %39,6 | %87,6 | 7.527 |
| Kayalar Mahallesi | AK Parti | %18,3 | %41,2 | %92,5 | 6.750 |
| Kentkoop Mahallesi | CHP | %51,4 | %15,2 | %94,1 | 23.517 |
| Kuzey Yıldızı Mahallesi | AK Parti | %14,1 | %45,0 | %91,3 | 6.035 |
| Macun Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %35,8 | %89,7 | 1.867 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | CHP | %32,7 | %26,9 | %93,5 | 13.464 |
| Memlik Mahallesi | AK Parti | %11,4 | %53,0 | %92,0 | 772 |
| Ostim Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %34,7 | %92,2 | 4.120 |
| Özevler Mahallesi | AK Parti | %17,9 | %42,3 | %91,0 | 8.789 |
| Pamuklar Mahallesi | AK Parti | %21,3 | %36,1 | %93,2 | 13.395 |
| Ragıp Tüzün Mahallesi | CHP | %42,6 | %18,5 | %89,2 | 2.931 |
| Serhat Mahallesi | AK Parti | %22,5 | %36,9 | %92,1 | 17.844 |
| Susuz Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %29,9 | %95,3 | 4.389 |
| Tepealtı Mahallesi | CHP | %41,8 | %18,7 | %90,9 | 4.534 |
| Turgut Özal Mahallesi | CHP | %42,3 | %21,1 | %94,4 | 42.058 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | CHP | %48,9 | %17,2 | %93,4 | 15.804 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %37,9 | %22,6 | %90,2 | 4.371 |
| Yakacık Mahallesi | AK Parti | %9,9 | %44,5 | %87,7 | 6.863 |
| Yeni Batı Mahallesi | CHP | %45,9 | %17,5 | %94,1 | 28.334 |
| Yeniçağ Mahallesi | CHP | %43,2 | %18,3 | %92,0 | 3.442 |
| Yeşilevler Mahallesi | AK Parti | %19,6 | %40,5 | %90,1 | 12.428 |
| Yukarı Yahyalar Mahallesi | AK Parti | %14,0 | %45,8 | %91,1 | 3.175 |
| Yunus Emre Mahallesi | CHP | %40,7 | %21,5 | %91,3 | 7.176 |
| Yuvaköy Mahallesi | AK Parti | %22,0 | %38,8 | %93,9 | 2.232 |
İlgili sonuçlar