Mürsel Uluç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Mürsel Uluç Mahallesi sonuçlarında CHP %53,8 ile birinci, AK Parti %19,2 ile ikinci; fark 34,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 28,6 puan üstünde. CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 54'üncü sırada. 40 sandık, 14.588 kayıtlı seçmen. Katılım %91,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mürsel Uluç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Mürsel Uluç Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMürsel Uluç MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.091%53,8%54,4%30,6%25,2+28,6
AK Parti2.528%19,2%13,9%31,8%34,9−15,8
İYİ Parti1.338%10,1%15,9%13,0%9,8+0,3
Yeşil Sol Parti677%5,1%4,0%2,9%8,8−3,6
MHP629%4,8%4,6%10,1%9,9−5,2
Zafer Partisi292%2,2%2,8%3,4%2,3−0,1
Yeniden Refah184%1,4%1,1%2,7%2,8−1,4
Memleket94%0,7%1,0%1,0%0,9−0,2
BBP85%0,6%0,5%1,3%1,0−0,3
TKP50%0,4%0,4%0,1%0,1+0,3
AP16%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
SOL Parti15%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP15%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Vatan Partisi14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Genç Parti12%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
AB10%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
Millet9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP7%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Mürsel Uluç Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4014.58813.392%91,813.186206

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler